Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Akyazı ASAŞ’a 2 ödül verildi


Akyazı’da bulunan ASAŞ, “ASAŞ Alüminyum, Alüminyum Yassı Ürünler Alüminyum Sac ve Levha” kategorisinde ise birincilik, Alüminyum Çubuk ve Profiller kategorisinde ikincilik kazanarak 2 farklı döndü.

Tören

ASAŞ, Akyazı tesislerinde ürettiği ürünleri 6 kıtada 80’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla Türkiye’nin üretime dayalı gelişmesine örnek teşkil eden köklü ve önemli bir sanayi kuruluşu olma özelliği taşıyor. Geçen yılı 8,2 milyar dolarlık bir ihracat ile kapatan ve 2019 yılında ise 10 milyar dolarlık bir ihracat hedefleyen İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller ihracatçıları Birliği (İDDMİB), 2018 senesinde gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödül Töreni'nde buluşturdu.

Birincilik ve ikincilik

Ödül töreni İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki'nin ev sahipliğinde, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ve Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 21 farklı kategoride 64 ödülün sahiplerini bulduğu ihracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödül Töreni'nde, Alüminyum Çubuk ve Profiller kategorisinde ikincilik ödülünü ASAŞ Alüminyum Genel Müdürü Derya Hatiboğlu kabul ederken, Alüminyum Yassı Ürünler Alüminyum Sac ve Levha kategorisindeki birincilik ödülünü ise ASAŞ Yassı Mamüller Satış Direktörü Bilal Gülpınar aldı. Ayrıca 2018 yılı ihracat verileri dikkate alınarak hazırlanan listede İDDMİB’e bağlı tüm kurumlar arasında ASAŞ, en yüksek ihracat yapan ikinci firma konumunda yer alıyor. 

2 gence ödül

İDDMİB Başkanı Öztiryaki, yetenekli gençlerin desteklenmesinin önemine vurgu yaparak tüm katılımcıları bu desteğe davet etti. Öztiryaki, sadece mal ihracatı ile değil kültürel alandaki basanlarımızla da ülke markamızı yukarı taşımamız gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda 8 ay önce babasının yönlendirmesiyle piyanoyla tanışan ve Almanya'daki yarışmada dünya ikincisi seçilen Doğu Balyemez ile Prag'ta düzenlenen keman yarışmasında Dünya Birincisi seçilen Defne Güngör ödül aldı.

Kategori

Firma, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Sanayi ve Sanatın Buluşması” mottosuyla sanatı ve sanatçıları desteklemek amacıyla 2015 yılında ASAŞSANAT’ı kurmuştu. Yine aynı yıl sektörünün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi’ni açarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin resmi araştırması olan “ihracatta ilk 1000 araştırması ARGE verileri” ile şirketlerin Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yer alan verilerine dayanılarak hazırlanan araştırmada Türkiye’nin Ar-Ge alanında en çok yatırım yapan şirketleri arasında “Demir ve Demir Dışı Metaller” kategorisinde ilk sırada yer almıştı.

16 Mayıs 2019 , Perşembe Bu haber toplam 627 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU