Günün Tarihi:5 Temmuz 2020

Ücret kavgası!


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (SUBÜ) Camili’de bulunan Adapazarı Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) öğrenim gören öğrencilerle Camili Hattı minibüsçüleri arasında ücret verilmediği iddiasıyla kavga çıktı.

Tartışma ve kavga

SUBÜ Adapazarı MYO’da öğrenim gören öğrencilerle Camili hattında minibüsçülük yapan şoförler arasında önceki gün iddialara göre, ücret verilmediğinden dolayı tartışma çıktı. Tartışma MYO’nun önünde kavgaya dönüştü.

Zor ayırdılar

Güvenlik görevlilerinin ve vatandaşların araya girmesiyle kavga sonra erdi. Yaşanan olay sonrasında öğrenciler ve şoförler karşılıklı olarak birbirlerinden davacı ve şikayetçi olunca emniyete giderek ifade verdiler.

Rektör Sarıbıyık ve öğretim görevlileri de destek verdi

Öğrenciler minibüslere binmediler

 

Yaşanan olay sonrası dün Camili’deki okul önündeki durakta öğrenciler dolmuşa binmeme eylemi yaptı. Gerçekleşen eyleme, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

 

Sözlü münakaşa

Olay anını yaşayan öğrenci Muaz Berne yaptığı açıklamada, "Arkadaşımla dolmuşa bindik ve kendisi bana dolmuş ücretini uzattı, ben parayı alıp dolmuşçuya verdim. Arkadaşımın yanına oturdum ve daha sonrasında dolmuşçu ise aranızdan bir kişi parasını vermedi. İnerken onu uyaracağım diye bir söylentide bulundu. Dolmuştan inerken arkadaşıma sen paranı vermedin demesi üzerine, arkadaşım beni yanına çağırdı ve bende biz paramızı verdik dedim. Daha sonrasın da şoför ile arkadaşlarım arasında sözlü bir münakaşa oldu ve sonrasında okula doğru yürümeye başladık” dedi.

Acı verici durum

Berne, “Dolmuş şoförü arkamızdan korna çalmaya başladı ve 3-4 tane daha dolmuş geldi. Hiç bir şekilde bir şey demeden arkadaşımı darp etmeye başladılar. Ayırmaya gelen arkadaşımı da aralarına alıp darp etmeye devam ettiler ve bende bir şekilde arkadaşımı aralarından alıp okula götürdüm. Dolmuş şoförleri sözlü tacizlerine devam ederken öğretim görevlileri geldi ve durum polise bildirildi. Polis ekipleri hepimizi emniyete götürdü. Emniyette hepimiz ifadelerimizi verdik ve bu durumun arkasında duracağız. Biz onların çocukları, kardeşleri yaşındayız ve onların bu yaştaki çocukları darp etmeleri gerçekten acı verici bir durum " diye konuştu.

 

 

17 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 958 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU