Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Lisede trafik eğitimi


Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, öğrencilerde trafik bilincinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü ve çocuklar için Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Personelleri tarafından eğitim verildi.

Polis Memuru Murat Ünal tarafından verilen trafik eğitiminde; trafikte sorumlu, saygılı ve sabırlı olmanın önemi, kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, araçta ve yolda telefon kullanımının trafiğe etkileri, emniyet kemeri kullanımının önemi, trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, taşıtlara binerken, inerken ve yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar, akıllı döner kavşak kuralları anlatıldı. Okul Müdürü Sevilay Çürük yaptığı değerlendirmede, “Trafik güvenliğini ve disiplinini sağlamak, karayolunda yürüyen ve araç süren insanları koruyucu bilgilere kavuşturmakla mümkün olacaktır. Etkili bir trafik eğitiminin kazalar üzerindeki azaltıcı etkileri görülmektedir. Böylesine faydalı eğitimler geleceğimiz olan çocuklarımızın trafik kültürü kazanmasını sağlayacaktır. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.  

19 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU