Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Akyazı’ya haciz şoku


Akyazı Belediyesi’nin yan kuruluşu Ak-Belde A.Ş. den 860 bin liralık alacağını tahsil edemeyen asansör firması başlattığı hukuk mücadelesi sonrasında icra kapsamında şirketin araçlarını haczettirdi.

Diğer alacaklar

Asansör firmasının 860 bin liralık alacağına karşılık haciz işlemi için müvekkil avukatı, polisle birlikte geldiği Ak-Belde A.Ş. ye ait aş evi önünde bulunan ve ihtiyaç sahiplerine yiyecek dağıtımında kullanılan üç araca haciz işlemi yaptırdı. Hacz edilen araçlar yediemin parkına çekildi. Alacaklı olan firmanın alacaklarının tamamını tahsil edebilmek için yine Ak-Belde AŞ. ye ait diğer araçları içinde haciz muamelesi yaptırmak için çalışma başlattığı öğrenildi.

 

Kademeli olarak

Büyük bir oy çokluğu ile başkanlık makamına oturan Bilal Soykan, belediyenin ve bağlı şirketin borç batağında olduğu tespit eder etmez, küçülmeye ve bazı tasarruf tedbirleri almaya başlamıştı. Yine aynı şirket bünyesinde çalışmakta olan işçilere de ödenmesi gereken gecikmiş maaş alacaklarını da kademeli olarak ödemeye çalışırken, böyle bir günde gelen haciz işlemi hem kendisinde, hem de belediye bünyesinde bir şok yaşanmasına neden oldu.Belediyenin 80, Ak-Belde A.Ş’nin ise 40 milyon liranın üzerinde borcunun olduğu öğrenildi.

 

19 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 558 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU