Günün Tarihi:6 Mart 2021

‘Şehirde kanunsuz satışa izin yok ‘


* Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezi başta olmak üzere ilçe genelinde başlattığı seyyarlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. *Başkan Işıksu, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile birlikte ekiplerimiz ortak çalışmayla 7/24 denetim yapıyor, kanunsuz satışa iznimiz yok” dedi.

Ortak çalışma

Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun belediye meclisinde duyurduğu Adapazarı Belediyesi Zabıtası ile Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin polis destekli olarak ortak çalışmaları şehir merkezinde tüm hızıyla sürüyor.

Esnafa Çağrı

Ortak çalışma için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Başkan Işıksu, “Birlikte çalışmanın başarılı olacağına inancımız var. Haksız rekabete yol açan ve şehrimizin huzur ve düzenini suistimal edecek gürültü ve görüntü kirliliği başta olmak üzere mevzuata uygun olmayan faaliyetlerde bulunan, kaldırım işgali ya da kanuna aykırı satış yapan işyerlerine ve seyyar satıcılara yönelik denetimlerimiz devam ediyor” dedi.

Yasal işlem

Tespit edilen noktalarda gerekli yasal işlemi uygulandığını belirten Işıksu, “Bu anlamda esnafımıza da önemli görevler düşüyor. Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmak için sorumluluklarımızın bilincinde olarak şehrimize sahip çıkmalı ve yasalara uygun ticari faaliyetlerde bulunmaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı. 

19 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 616 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU