Günün Tarihi:30 Ekim 2020

Özcan ailesi geleneği bozmuyor


Ferizli Teberik Mahallesinin köklü ailelerinden Özcan Kardeşler geleneksel hale getirdikleri iftarlı buluşmalarının yenisini düzenlendiler.

Hasret gideriyorlar

Özcan ailesinin evlerinin bahçesinde verilen iftar yemeğinde kardeşler birbirleriyle hasret giderdi. Yemekte Özcan Kardeşler adına konuşan emekli Öğretmen Hayrettin Özcan, “Rahmetli babamız üç yaşında Bulgaristan’dan ailesi ile birlikte şuan ikamet ettiğimiz mahallemize yerleşmiştir. Daha sonrada bizler, çocukları ve torunları büyük bir çınar ağacı gibi büyüdük, hem yurt dışında, hem yurt içinde ailemizin temsilcileri var. Birbirimizden kopmadık ve her seferinde hasret gideriyoruz” dedi.

 

Bağlar kopmuyor

Özcan, “Özcan kardeşler olarak  her Ramazanın ikinci haftasında birlik beraberlik içerisinde olmak için bu geleneğimizi yaşatıyoruz. Beş yıldan beri süren bu geleneğimizi gelecek kuşaklara aktaracağız. Böylelikle hem bağlarımızı koparmıyor. Hem de en küçüğümüzden, en büyüğümüze birbirimizi kucaklıyoruz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ailenin en yaşlısı

Bu arada ailenin en yaşlı üyelerinden olan 87 yaşındaki Rabiya Dağtekin ailenin tüm üyelerini bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Bugün en mutlu insan benim. Çocuklarımız ve torunlarımızı birlik içerisinde gördüm. Bu buluşmaların sürmesini temenni ederken, sofranın kurulmasına katkı sağlayanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

 

22 Mayıs 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 845 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU