Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Bahçeşehir’de gelecek coşkusu


Özel Sakarya Bahçeşehir Koleji’nde, 2018 -2019 Eğitim - Öğretim yılı ‘Gelecek’ temalı yılsonu gösterisin yapıldı.

Kodlama dersleri

Okulun Konferans Salonu’nda gerçekleşen gösteriye öğrenci velilerin yoğun katılım sağladı.

Okul Müdürü Berna Karasu, “Bizler dünya okulu vizyonumuzun bir parçası olarak eğitimin şifrelerini değiştiriyor, geleceğin eğitimini bugün öğrencilerimize sunuyoruz. Bu yüzden de gelecek aslında bugündür diyoruz. Geleceğe bugünden hazırlanamazsak gelecek diye bir kavramdan söz edilemeyeceğini biliyoruz. Bu yüzden geleceğin dili olan kodlamaya önem vererek çocuklarımızı robotik ve kodlama dersleriyle yalnızca buluşturmuyor, onları çeşitli platformlarda başarılı olacak şekilde yetiştiriyoruz” dedi.

 

Geleceğe hazırlık

Müdür Karasu, “ Gelecek STEM’dir diyoruz, sadece fark etmek yetmez,  bilinçli farkındalık önemli diyerek mindful uygulamalarıyla geleceğe hazırlanıyoruz. Bir yabancı dil bilmek yetmez, İngilizceyi anadili gibi kullanmak,  bunun yanında farklı dilleri de öğrenmek gerekir diyoruz” diyerek, öğrencilerin bugün aldıkları eğitimin ne kadar değerli olduğunu belirtti.

 

Duygulu anlar

Yıl boyunca çalışmış oldukları modern dans, Türkçe, İngilizce ve Almanca İngilizce şarkılarından oluşan koro ile sahne alan Bahçeşehir’li öğrenciler izleyenlere coşkulu ve duygulu anlar yaşattı.

23 Mayıs 2019 , Perşembe Bu haber toplam 669 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU