Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Tüvasaş’ı kimseye vermeyiz’


Türk Ulaşım Sen Sakarya Şubesinin iftar programında konuşan Sendika Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Tüvasaş’ın öz sahibinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirterek, “Tüvasaş’tan gurur duyuyoruz. Kapasitesinin arttırılarak büyümesi gerektiğini düşünüyoruz. Tüvasaş’ı gerçek sahibi işçiler dışında kimseye vermeyiz” dedi.

İftarda buluştular

Türk Ulaşım Sen Sakarya Şubesi üyeleri önceki akşam düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Tüvasaş Sosyal Tesislerinde Şube Başkanı Ali Azem Fındık’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftara Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, Tüvasaş Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karabağ, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Türk Kamu Sen Sakarya Şube Başkanı Kemal Toka, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, sendika üyeleri, aileleri ve davetliler katıldı.

 

Hediye verdi

Ezanın okunması ve oruçların açılmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren Tüvasaş Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karabağ, “Genel Müdürümüz Ankara’da olduğu için aramıza katılamadı. Bu güzel günü bize yaşatan şube başkanımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl inşallah daha kalabalık olacağız. Emeği geçen herkse teşekkür ediyorum” dedi. Karabağ konuşmasının ardından Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak’a milli tren setinin maketini hediye etti.

 

Mihenk taşı

Karabağ’ın ardından bir konuşma gerçekleştiren Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak ise, “Tüvasaş, Tülomsaş ve Tüdemsaşbizler için olmazsa olmaz kuruluşlar ve Türkiye’nin mihenk taşlarıdır. Bu kurumlar Atatürk’ün bize armağanıdır. Türkiye’nin stratejik önemini de göz önünde bulundurarak olmazsa olmazımız olduğunu ifade etmek isterim. Sakarya’nın ekmek, iş ve aş kapısı olan Tüvasaş Türkiye’nin de stratejik kurumlarından bir tanesidir. Biz bu kurumları siyasi hülasalarla bile olsa kaderi ile oynanmasına izin vermeyiz. Bu kurumların Avrupa’nın ve Dünya’nın en gözde vagon fabrikaları olmaları için canla başla mücadele ederiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Kapasite artmalı

Albayrak, “ Bu kurumların öz sahibi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Milli trenin üretildiği Tüvasaş’tan gurur duyuyoruz. Kapasitesinin arttırılarak büyümesi gerektiğini düşünüyoruz. Yan sanayisi tabi ki oluşabilir ancak oto kontrol devletimizde olacaktır. Tüvasaş’daki her kardeşimizin sıkıntısını takip ediyoruz. İhtiyaç olduğu anda burada oluruz gerekirse kendimizi kapıya bağlarız. Tüvasaş’ı gerçek sahibi işçiler dışında kimseye vermeyiz. Türk Ulaşım Sendikası olarak bunun teminatını sizlere veriyorum” dedi.  Albayrak konuşmasının ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak ve Türk Ulaşım Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Azem Fındık’a hediye takdim etti. Mustafa Çolak ise Genel Başkan Albayrak’a plaket verdi. 

24 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 993 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU