Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

‘Çin’de lider olacağız’


Beyaz eşya, mutfak gereçleri, seramik, alüminyum ve cam gibi günlük hayatımızdaki birçok ürünün kaplamasında kullanılan emaye ve seramik frit pazarının Türkiye’deki lider şirketi Gizemfrit, 2020 yılında dünyanın en büyük pazarı olan Çin’de sektör lideri olmayı planlıyor.

Hedefimiz var

Sakarya basınıyla iftarda bir araya gelen Gizemfrit Genel Müdürü Veysi Küçük, bu  yılın geride kalan dönemini hedefleriyle uyumlu kapattıklarını ifade ederek, “2019 yılını hedeflerimizi tutturarak kapatmayı planlıyoruz. Hem ihracat hem istihdam hem de ciro bazında aynı hedefleri koruyacağız” dedi. Dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmanın Türkiye’yi de etkilediğini ancak bunun uzun sürmeyeceğini anlatan Küçük, “Gizemfrit olarak Amerika dahil dünyanın gelişmiş ülkelerinde şirket satın almak için fırsatları kolluyoruz. Aynı zamanda 2020 yılında Pazar lideri olmayı planladığımız Çin’de ve ABD’de de üretim yapma hedefimiz var. Gizemfrit olarak hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz” diye konuştu.

 

Ar-Ge Merkezi

Gizemfrit olarak yürüttükleri Ar-Ge projelerinden de bahseden Küçük: “Hem bize hem de paydaşlarımıza hem de Türkiye ekonomisine değer katacak yeni ürün, tasarım ve teknolojiler üzerinde çalışıyoruz. Bu doğrultuda da geçtiğimiz yıl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Ar-Ge Merkezi belgesini alarak sektörümüzün Ar-Ge Merkezi belgesi alan ilk firması oldu.  Ar-Ge Merkezi statüsü aldıktan sonra da yıl içerisinde 4 adet patent, 10 adet tasarım ve 2 endüstriyel tasarım başvurusu gerçekleştirdik. Aynı zamanda 2018 yılı içerisinde 1’i başarıyla sonuçlanmış ve 2’si hala değerlendirme aşamasında olan 3 TÜBİTAK proje başvurusunda bulunduk” dedi.

 

26 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 666 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU