Günün Tarihi:2 Aralık 2020

SAÜ’de cübbe krizi!


Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) mezuniyet töreninde giyilen cübbeler her yıl olduğu gibi bu yıl da tören öncesinde krize yol açtı. Öğrencilere yüksek fiyatla satıldığı öne sürülen cübbeler için suç duyurusunda bulunulduğu belirtiliyor.

İkiye bölündü

SAÜ’nün kurulan ikinci üniversite ile ikiye bölünmesinin ardından düşen öğrenci sayısıyla birlikte mezunlara satılan cübbe pazar payı da azaldı. Ancak, buna rağmen mezuniyet töreninde giyilen cübbelerin satışına başlanmasıyla birlikte sıkıntı da ortaya çıktı.

Fiyatı yüksek

Cübbelerin üniversite kapsamında gayri resmi yapıldığı öne sürülen bağlantılarla belli firmalara verildiği ve bu firmalarında cübbeleri istediği fiyattan sattığı öne sürülürken, SAÜ yönetimi ise yapılan şikayet sonrasında verdiği cevapta, üniversitenin cübbe satışına yönelik her hangi bir ilgisinin olmadığını savundu.

İktisadi İşletme

Ancak SAÜ’nün resmi haber sitesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’nin 1-5 Temmuz’da yapılacağı ve cübbelerin model ve tasarımlarının yeni olduğu vurgulanıyor. Yeni cübbelerin satışlarının da SAÜ İktisadi İşletmesi’nin belirlediği (4 ayrı adres) yerlerde satışa sunulduğu belirtilerek adresi de veriliyor. Yani bir anlamda SAÜ yönetimi cübbe satışı ile ilgileri olmadığını açıklarken, diğer tarafta satış yerlerini belirlemesi kafaları karıştırmaya yetti.

SAÜ’de mezuniyette giyilen cübbelerin modelinin her yıl değişmesi şikayetleri de beraberinde getirirken, bu işin maddi yönden önemli bir pazar teşkil etmesi de işi bir başka boyutu. 

Her ne kadar SAÜ yönetimi kendilerine resmen başvuranlara cüppe ile ilgilerinin olmadığını bildirse de resmi haber siteleri öyle demiyor.

 

 

 

26 Mayıs 2019 , Pazar Bu haber toplam 824 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU