Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

’27 Mayıs eşkıya hareketidir’


Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’nin 59. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “27 Mayıs’ın tanığı vicdanlar, sanığı ise buna razı gelenlerdir” dedi.

Namus borcu var

Ergül,” 27 Mayıs darbesi, ordumuzun top yekûn bir hareketi değil, 38 subayın başlattığı ve netice aldığı bir eşkıya hareketidir. 27 Mayıs’tan sonra kurulan düzmece mahkemece Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın darağacına gönderilmesi, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti oligarşiye dönüştürmüştür. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tarih karşısında milletine, hukuka ve demokrasiye namus borcu vardır” dedi.  

 

Davanın takipçisi

Ergül, “Yassıada kararları ve düzmece mahkeme kararları TBMM’nin ortak iradesiyle yok edilmelidir. Ayrıca Yüce Meclisimiz, kendisine karşı yapılmış bu eşkıya hareket hakkında suç duyurusunda bulunarak, sebep olanların gıyaplarında yargılanmaları yolu açılmalıdır.

Demokrat Parti misyonunun tek ve gerçek varisi Demokrat Partimizin Genel Başkanı ve kadroları olarak mazimizden aldığımız güçle davamızın takipçisi olacak, milletimize hizmete devam edeceğiz. Bu vesile ile başta demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve ebediyete intikal etmiş tüm Demokratlara Yüce Mevla’dan rahmet diliyorum” diye konuştu.  

 

28 Mayıs 2019 , Salı Bu haber toplam 717 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU