Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Maskeli berber örnek oluyor


Meslektaşlarının arasında maskeli berber olarak bilinen İsmail Kaya, gençlerden mesleklerini icra ederken sağlık ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.

Önce güler yüz

Erenler Sakarya Caddesi üzerinde berber dükkanı bulunan İsmail Kaya, müşterilerini tam 20 yıldır maske ile traş etmesi nedeniyle ‘maskeli berber’ olarak ünlendi. Berberliğin sağlık sektörüyle eş değer olduğunu, çocuğundan, yaşlısına herkesin berber koltuğuna oturduğunu vurgulayan Kaya, “20 yıldır traş olmak için koltuğumuza oturan tüm müşterilerime önce güleryüzü, sonra hijyeni ön planda tutarak traş ediyorum” dedi. 

 

Dezenfekte ediyor

Kaya, “Salonum yoluyla yada birçok bulaşıcı hastalık riskine karşı hem korunmak, hem müşterimiz korumak için ağız maskesi takmadan kesinlikle elime makas almıyorum. Hiç zorluk yaşamıyorum ve bu duruma çok alıştım. Ayrıca kullandığımız traş bıçağı, ustura, makas ve makineleri de her seferinde dezenfekte etmeyi ihmal etmiyorum” dedi.

 

Başkana teşekkür

Hijyenik traş yapmanın kendisine ayrıca bir keyif verdiğini belirten Berber İsmail Kaya, “Bizim mesleğimizde insan sağlığı her şeyden önce gelir. Bu bilinçle çalışan tüm meslektaşlarıma ve her zaman yanımızda olan, sağlık ve hijyen koşullarının oluşturulmasında hassasiyet göstererek her türlü imkanının sağlamasında özveri gösteren Başkanımız Haluk Hacıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Özellikle gençlerimize ve mesleğimize yeni başlaşan küçüklerimize tavsiyemiz, beyaz önlüklerini, güler yüzlerini ve hijyenik koşullarını her zaman ön planda tutsunlar ve en önemlisi mesleklerini çok sevsinler” diyerek nasihatte bulundu.

 

 

28 Mayıs 2019 , Salı Bu haber toplam 681 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU