Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Hendek’te yardım kartı


Hendek Belediyesi aracılığıyla hayırseverler tarafından, ekonomik durumları itibariyle sıkıntı yaşayan bin 177 aileye Hendek Kart ile yardım edildi.

Bin 177 aile

Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi veren Hendek Belediyesi bu yıl farklı bir uygulamaya imza attı.  Vatandaşlar Ramazan ihtiyaçlarını Hendek Kart ile anlaşmalı marketlerden banka kartı ile alışveriş yapar gibi ihtiyaçlarını giderdi. Verileni değil evinin ihtiyacına göre tercih ettiği; Gıda, Temizlik Ürünü, Giyim, Kırtasiye gibi tüm temel ihtiyaçlarını almasına imkân sağlayan Hendek Kart’a bin 456 vatandaş başvuru yaptı. Sosyal Yardımlaşma ile birlikte yapılan araştırmalarda şartları uyan bin 177 aileye alışveriş kartı verildi.

Hayırseverler

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu sosyal yardımlar için Hendek Kart uygulamasını hayata geçirdiklerini belirterek, "Bu kartla vatandaşlarımız artık kumanya ile kendilerine verileni değil, ihtiyacına göre tercih ettiklerini alma imkanına kavuştu. Bu yardımlar Hendek Belediyesi bütçesinden değil, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile yapıldı. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.  

31 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 383 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU