Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

İsim belediyenin iş özel şirketin!..


Akyazı’da üzerinde Akyazı Belediyesi yazan kullanılmış ayakkabı ve giysilerin toplandığı kumbaraların ilçenin merkezi ile bazı mahallelere konulması dikkate çekerken, bu kumbaralarda toplananların belediye ye değil, özel şirkete ait olduğu öğrenildi.

Hayır çarşısı

Vatandaşlar toplayanın Akyazı Belediyesi olduğunu ve yaptıkları yardımın da belediyenin hayır çarşısında fakir fukaraya ulaşacağını düşünerek az kullanılmış giysi ve ayakkabılarını, hatta yenilerini bile poşetlere koymak suretiyle bu kumbaraya attıkları da görülüyor.

Belediye toplamıyor

Bazı Akyazılılar kumbaraları açıp konulan eşyaları alan ve aracına yükleyerek götürenlerin Belediye çalışanları olmadıklarını gördüklerinde o kişilere, “Bunları belediye toplamıyor mu?” diye de sorduklarında aldıkları cevap, “Biz şirket elemanıyız. Şirketimiz belediyeye sadece işgaliye ücreti ödüyor. Toplamanın belediyeyle ilgisi yok” şeklinde olunca da soruyu soranlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Belediye adı silinsin

“Biz yardımları kumbaraların üzerinde Akyazı Belediyesi yazdığı için belediyenin hayır çarşısına gideceğini düşünerek bu yardımları o kumbaraya atıyorduk” diyen vatandaşlar, “İşi bir şirket Belediyeye işgaliye ücreti ödemek suretiyle kendi adına yapıyormuş.  Bu durum bizi üzdü.  Belediye yetkililerinden isteğimiz şudur; Şirketten işgaliye ücretlerinizi alın ama o kumbaraların üzerinde yazılı olan ‘Akyazı Belediyesi’ isminin silinmesidir. Toplayıcı konumunda olan şirketin topladıklarıyla ne yapıp yapmadığını bilmiyoruz. Onun için belediyemizin isminin kullanmamalıdır” şeklinde de uyarıda bulundular. 

31 Mayıs 2019 , Cuma Bu haber toplam 488 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU