Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Önce yönetim sonra TRANSFER


Sakaryaspor’un yeni sezon ile ilgili yol haritasını yeni yönetim kurulu belirleyecek. Olağanüstü genel kurul çoğunluk sağlanması halinde 16 Haziran’da, ertelenmesi halinde ise 23 Haziran’da yapılacak.

Hayali: 16 Haziran Pazar günü saat 14.00’te Rüstemler tesislerinde yapılacak olağanüstü genel kurul ile ilgili bazı isimlerin ortaya atılması kafaları karıştırdı. Adaylar arasında ismi ön plana çıkan eski başkanlardan İsmail Gürses yaptığı açıklamasında kesinlikle aday olmayacağını söyledi.

Görüşme: İsmail Gürses “Aday olmam” derken, ismi ön plana çıkan ve daha önce de Sakaryaspor başkanlığına aday olan İbrahim Nalbant’ın ziyaret turuna geçtiği ifade edilirken, mevcut yönetim de başkan vekili olarak görev yapan Cumhur Genç’in de nabız yokladığı söylendi. 

Bekliyor: Sakaryaspor başkanlığı için bugüne kadar hiç kimseden net bir açıklama yapılmazken, sözleşmesi devam eden Şaban Yıldırım’ın yanı sıra mevcut kadroda kimlerin kalıp, kimlerin gideceği de yeni oluşacak yönetim tarafından belirlenecek.

Endişeli: Transferin kapalı olması taraftarları tedirgin ediyor. 7 futbolcunun gidecek konumda olması, sözleşmesi devam eden 7 futbolcunun da alacakları nedeniyle TFF’ye giderek serbest kalabilecekleri tehlikenin boyutlarını artırırken, yeni yönetimin en az 10 Milyon TL ile göreve gelmesi bekleniyor.

Görüşmeler
devam ediyor

Geçtiğimiz sezon Sakaryaspor başkanlığını İsmail Gürses’e karşı çok az bir farkla kaybeden İbrahim Nalbant’ın Sakaryasporlu futbolcular ile görüştüğü söylendi.

Tüm futbolcuları tek tak arayan Nalbant’ın hem bayramlaştığı hem de  Sakaryaspor’da kalmaları için ikna etmeye çalıştığı bu görüşmelerin ise hala devam ettiği ifade edildi.

Şaban Yıldırım’ın
eli kolu bağlı

Birçok taraftarın kalmasını istediği teknik direktör Şaban Yıldırım’ın eli kolu bağlı yeni yönetimin oluşmasını bekliyor.

Sessiz: Final maçının ardından sessizliğe bürünen Şaban Yıldırım sözleşmesi devam etmesine rağmen herhangi bir görüşme yapamadığını söyledi. Görevine devam edip etmeyeceği konusunda rahat olmayan Yıldırım kalması halinde transfer görüşmelerini kongre sonrasında yapacağını ifade etti.

İskelet: Mevcut kadroda bir çok futbolcunun kalmasını isteyen Yıldırım’ın görevine devam etmesi halinde  en az 8-10 futbolcu ile takım iskeletini kuracağı, alt yapıdan A takıma gelen bazı gençlere şans vereceği ve transferin açılması halinde de yine an az 6-7 futbolcu ile kadroyu güçlendireceği söyleniyor.

Dilaver’e
özel ilgi

Lig maçlarında ki performansını Play-Off ve final maçına yansıtamayan Dilaver’in kredisi hayli yüksek.

Kalsın: Ligin ardından sosyal medya üzerinden yeni yönetime çağrıda bulunan çok sayıda Sakaryapor taraftarı Dilaver’in kalmasıyla ilgili gündem oluşturmaya başladılar. Lig de attığı 12 gol ve atılan bir çok gole de asistlik yapan Dilaver’in de yeni yönetimi beklediği söylendi.

Kalacaklar: Maç başı ve prim alacağı olan bir çok futbolcu da ilk tercihi Sakaryaspor’dan yana yapacaklarını ancak sözleşmeleri devam etmesine rağmen yine de bazılarının tedbir amaçlı alacakları yüzünden TFF’ye gidecekleri söyleniyor.

Kararsız: Sözleşmesi biten 7 futbolcu da opsiyonlu anlaşmaya uymak için paralarının ödenmesini bekliyor. Yeni oluşacak yönetimin maddi krize çözüm bulması halinde kalabileceklerini ifade eden bazı futbolcular da kalıp kalmama konusunda kararsız oldukları ifade edildi.

7 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 709 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU