Günün Tarihi:25 Kasım 2020

Validen uyarı ve davet


Ramazan Bayramı öncesi şehrin birçok noktasındaki denetimleri yerinde inceleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, sürücülere ve yolculara uyarılarda bulunup, çocukları ‘Trafik Karnem’ isimli yarışmaya katılmaya davet etti.

Trafik yoğunluğu

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ile birlikte Şehirlerarası Otobüs Terminali girişindeki kontrol noktasında Safranbolu- İzmir hattında çalışan otobüste uygulama yaparak hayırlı yolculuklar temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, özellikle bayramlardaki trafik yoğunluğunda toplu taşıma araçlarındaki herkese büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirerek otobüs kaptanlarını uyardı.

 

Düdük ve yelek

Otogar içerisinde bulunan bilet satış gişelerinde görevli personellerle selamlaşan ve aileleri ile birlikte yolculuk yapmak için bekleyen çocuklara kırmızı düdük ile yelek hediye eden Vali Nayir, çocuklara ayrıca İçişleri Bakanlığınca 31 Mayıs - 20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatili boyunca "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" sloganıyla düzenlenen uygulamayı anlattı. Çocuklara araç kullanan ebeveynlerinin yaptığı hataları işleyecekleri karneleri teslim eden Vali Nayir, doldurulan trafik karnelerinin fotoğraflarını "@TrafikEgm" Twitter adresine gönderenlere yarışma sonunda 100 bisiklet hediye edileceğini söyledi.

 

Emniyet kemeri

Daha sonra Adapazarı Gişeler bölümündeki kontrol noktasında uygulamaya katılan ve vatandaşların bayramlarını kutlayan Vali Nayir, sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri konusunda daha dikkatli olmalarını isteyerek hayırlı yolculuklar dileğinde bulundu.

Emniyet ve Jandarma güçlerine kolaylıklar dileyen Vali Nayir, “Güvenlik güçlerimiz ile birlikte hem sürücülerimizi bazı konularda uyarmak hem de çocuklarımızın trafikteki etkilerinin arttırılmasına yönelik düzenlenen "Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum" kampanyasını tanıtmak istediğimiz için uygulamalara katıldık” dedi.

 

Karneleri doldurun

Nayir, “Tek başına yola devam edenler için de geçerli olmak üzere, çocuklardan anne-babalarının ya da ebeveynlerinin 5 ayrı konuda trafikte ne denli dikkatli olduklarına dair verilen karneyi doldurmalarını ve bu karnenin fotoğrafını çekip Emniyet Genel Müdürlüğüne göndermelerini istiyoruz. Böylece çocuklarımızı da trafiğin içine alan, onların trafik düzenine katkı sağlamasına vesile olan bu modelin çok yarar sağlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Tatil dönüşü

Sakarya’nın önemli bir geçiş güzergâhında bulunduğuna dikkat çeken Vali Nayir, “Emniyet ve Jandarma birimlerimiz belli mesafelerde kontrol ekiplerini bulunduruyorlar. Tatil dönüşünde de sıkıntı yaşanmaması için her türlü tedbir alınmaktadır. Gün içerisinde bazen helikopterlerle, bazen de dronlarla kontrollerimiz devam ediyor. Bayram tatili bitene kadar bu uygulamalarımızı sürdüreceğiz. Tatile giden vatandaşlarımızın sayısı fazla olsa da, farklı günlere dağıldıkları için biraz daha rahat bir gidiş ve dönüş öngörüyoruz” dedi.

 

7 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 634 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU