Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Hafızlar için icazet töreni


Sakarya Akademik Başarıyı Destekleme ve Hafızlık Projesi kapsamında, Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenim gören 72 öğrenci için hafızlık icazet töreni düzenlenecek.

13 Haziran Perşembe

Sakarya Akademik Başarıyı Destekleme ve Hafızlık Projesi kapsamında eğitim öğretime devam eden Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu, 13 Haziran Perşembe günü 72 hafız öğrenciyle yapacağı Hafızlık icazet merasimi hazırlıkları devam ediyor.

 

Görevler dağıtıldı

Törenin son hazırlıkları için okul koordinasyon ekibi toplandı ve görev paylaşımı yapıldı. Her sınıf için ayrı bir temsilci belirlendi. Büyük bir heyecanla programa hazırlanan öğrenciler görevlerini büyük bir dikkatle dinledi. Kur'an-ı Kerim’e sevdalı Sakarya halkına sürprizler hazırlayan hafızlık icazet merasimi koordinasyon ekibi oldukça heyecanlı.

 

Hafız yöneticiler

Milli manevi değerleri özümsemiş ve hayatına uygulamaya çalışan çevresine iyi örnek teşkil eden hafız din adamı, hafız doktor, hafız mühendis, hafız savcı, hakim, mimar, hafız yöneticiler yetişmesine yardımcı olma amacıyla çalışmalar yapan okulda bu vesilesiyle imam hatip okullarının nitelik ve nicelik yönünden kalitesinin yükseltilmesi hedefleniyor. Hafızlık geleneğini devam etmesine ve Kur'an-ı kerimin nesilden nesile aktarılmasına da katkı sağlayacak projenin ilgi gördüğü belirtildi.

 

 

10 Haziran 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 655 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU