Günün Tarihi:2 Haziran 2020

HİMDER mezunları buluştu


Bu yıl 7. Si düzenlenen Hendek İmam Hatipliler Derneği (HİMDER)’in geleneksel mezunlar buluşması Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde yapıldı.

Buluşmaya katılım

Programa Belediye Başkanı Turgut Bbabaoğlu, AK Parti İlçe eski Başkanı Ali Kemal Sofu, SİMDER Başkanı Yahya Bakır, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Okulun Kurucu Müdürü İlahiyatçı yazar Ragıp Güzel, Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Vekili Şenay Sakal, ilçemizde bulunan İmam Hatip Okulu müdürleri, emekli öğretmenler ve mezun öğrenciler katıldılar.

 

Yoğun katılım

Yoğun katılımın olduğu HİMDER mezunlar günü açılışında Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi 1997 mezunlarından Çetin Ateşin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşması yapan HİMDER Başkanı Muhammet İkbal Camcı, derneğin faaliyetlerinden bahsetti ve yoğun katılımlarından dolayı mezunlara teşekkür etti.

 

Öğretmenler anıldı

Açılış konuşmasının ardından Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi kurucu Müdürü Ragıp Güzel kısa bir konuşma yaparak vefat eden öğretmenlerini andı. Daha sonra kürsüye gelen eski mezunlardan Trabzon İl müftüsü Osman Aydın selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra Ali Kemal Sofu konuşarak, İmam Hatip Okullarının Türk toplumu için öneminden bahsetti.

 

Müslüman sevmeli

Sakarya İmam Hatip Mezunları Derneği (SİMDER) Başkanı Yahya Bakır ise konuşmasında, “Müslümanlar birbirlerini sevmeli birbirlerine yardımcı olmalı bir ve birlikte olmalı” dedi.

Belediye Başkanı Turgut Bbabaoğlu’da, HİMDER’in ilçede yaptığı hayırlı faaliyetleri bildiğini onlara elinden geldiğince destek olmaya çalışacağını söyledi.

 

Hasret giderdiler

Konuşmalardan sonra okul öğrencilerinden Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma yarışması Türkiye ikincisi Recep Karayelin, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve müteakiben Okulun emekli Öğretmenlerinden Recep Deniz’in  duasının ardından programa katılan herkese pilav ikramı yapıldı. Program sonunda mezunlar hasret gidererek bol bol sohbet etme imkânı buldular. Bir çok mezun HİMDER’in düzenlediği bu programlarla uzun süredir görmedikleri sınıf arkadaşları ile görüşme ve sohbet etme imkânı buldu.

11 Haziran 2019 , Salı Bu haber toplam 596 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU