Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edildi


Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulu Kur´an-ı Kerim dersinde elifba eğitimini tamamlayarak Kur’an-a geçen öğrencilere düzenledikleri törende sertifika ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Yoğun katılım

Şehit Mahmutbey Ortaokulu yetkilileri,  çok amaçlı salonunda seçmeli Kur´an-ı Kerim dersinde elifba eğitimini tamamlayarak Kur’an-a geçen öğrenciler için merasim düzenledi.  Programa; Hendek Orta Camii İmam Hatibi Zeki Parlak, Nevzat Ercan Camii İmam Hatibi Bilal Kahraman, Okul Müdürü Recep Yazıcı, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Hediye

Kur’an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması’nda Sakarya ikincisi olan  Bilal Çakan´ın Kur´an tilavetinin yanı sıra 5-B sınıfı öğrenciler ezberledikleri hadisi şerifleri seslendirdi.  Programın sonunda Kur´an-ı Kerim´e geçen öğrencilere sertifikaları ve hediye Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.

Başarı

Okul Müdürü Recep Yazıcı, "Kur´an ayı olan Ramazan ayında düzenlenen bu program bizler için daha bir anlamlı oldu. Okulumuzda geçen yıl, 166 öğrencimiz Kur´an-ı Kerim dersini seçmeli ders olarak seçerken bu yıl 182 öğrencimiz Kur´an-ı Kerim dersini seçmiştir. Geçen yıl cüz eğitimine tabi tutulan 73 öğrencimizin 25 tanesi Kuran-ı Kerime geçmiş, bu yıl ise elifba eğitimine katılan 85 öğrencimizin 50 tanesi Kur’an-ı Kerim'e geçerek bizleri sevindirmiştir.”

Çiçek

Müdür Yazıcı, “Öğrencilerimize Kur´an-ı Kerim´i okumayı unutmamalarını, Kur’an-ı Kerim´i yaşantılarının her anında ve her safhasında yaşatmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü insanlığın ve insanlarımızın buna şiddetle ihtiyacı olduğu aşikar" diyerek programı hazırlayan öğretmenlerden Murat Ayvaz, Emine Akar, Elif Tok ve Hatice Bekmezci´ye çiçek takdim etti. 

11 Haziran 2019 , Salı Bu haber toplam 534 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU