Günün Tarihi:30 Mayıs 2020

Duman’da hayır pilavı


Türk kültürünün en güzel örneklerinden biri, kardeşlik, dostluk, dayanışma ve gönül birliğinin sembolü olan hayır pilavlarından biri de Taraklı’nın Duman köyünde gerçekleştirildi.

Komşu mahalleler

Duman Mahallesi’nin iş ve güç birliği ile gerçekleştirilen pilav, gönül coşturan bir atmosferde gerçekleştirildi. Pilava komşu mahallelerde oturanlardan başta olmak üzere başka ilçe ve illerden gelen misafirler katıldı.  Mahalle caminde okunan mevlidin ardından meydanda ceviz ağaçlarının gölgesinde misafirlere pilav, yufka ve ayran ikramı yapıldı.

 

Sohbet ve dostluk

Duman Mahallesi Muhtarı Rahmi Doğan, yüz yılların geleneği olan ve sohbet ve dostluğun paylaşıldığı hayır pilavında misafirlere hayırsever kardeşlerimizin katkılarıyla 12 kazan pilav ikram ettiklerini belirterek 750 kilo bulgur 210 kilo kırmızı et 100 kg sıvı yağ kullandıklarını söyledi. Muhtar Doğan, hayır pilavı geleneğinin yüzyıllarca sürmesini temenni etti.

 

12 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 456 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU