Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

Arifiye’de din eğitimi kıyaslaması


Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında söyleşi yapıldı.

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen imam hatip okulları yönetimlerinin katılıyla yapılan yönetici geliştirme programı (YÖGEP) programlarının sonuncusu Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu yönetimi tarafından, "AB ülkelerinde ve dünyanın farklı bölgelerinde eğitim alanında öne çıkan ülkelerde eğitim ve bu ülkelerdeki din eğitimi politikaları ve uygulamaları ile ilgili makalelerin incelenmesi" konulu söyleşi düzenlendi.

Programda AB ülkelerinden Almanya, Finlandiya ve İngiltere, Asya'dan bir İslam ülkesi olan Endonezya ve Batının en gelişmiş ülkesi ABD'de devlet okullarında verilen din eğitimi üzerine yazılmış makaleler ele alındı. Görsellerle desteklenen slaytlar eşliğinde incelenen makaleler üzerinde din eğitimi politikaları, okul öncesinden üniversiteye kadar din derslerinin dünyada işlenme şekillerinin yanı sıra gelişmiş ülkelerde din dersleri programlarının yapısı ve ders müfredatları karşılaştırmalı olarak incelendi.

 

 

12 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 476 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU