Günün Tarihi:30 Kasım 2020

‘Acınız acımızdır’


Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü Ankara GATA’da yaşam savaşını kaybederek şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’nın Adapazarı Kurtuluş Mahallesi’nde yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Taziye

4 Mayıs tarihinde Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan saldırısı sonucu ağır yaralandıktan sonra tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesi’nde şehit düşen ve geçtiğimiz günlerde binlerce kişi tarafından Serdivan şehitliğine defnedilen şehidimiz Celal Hayta’nın baba evini ziyaret eden Vali Nayir, şehitlerimizin acısının her evin acısı olduğunu belirtti.   Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’nın babası Muharrem Hayta’ya taziyelerini iletirken, Münevver Nayir’de şehidimizin annesi Berrin Hayta’ya başsağlığı dileğinde bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor’un da eşlik ettiği ziyarette tüm şehitlerimiz için yapılan duanın ardından şehidimizin babası Muharrem Hayta, ilgi ve alakaları ile ziyaretleri için Vali Nayir’e teşekkür etti.

İnancımız

Vali Nayir, “Bizler ateş düştüğü yeri yakıyor diyoruz, ancak bir şehit cenazesi olduğunda ülkemizdeki bütün aileler onu kendi evinde hissediyor. Allah’a şükür ki, kadere inancımız var, ahiret inancımız var. Dünyada her şeyin bitmediğini, öteki dünyada bir hayatın olduğuna inanıyor ve şehitlerimizin, gazilerimizin oraya farklı bir rütbe ile geçtiklerini biliyoruz. Bu duygular bizi hayata bağlıyor, bu duygular bize sabır veriyor, tahammül veriyor. Bu duygulara sahip olmayan, ahiret inancı olmayan, Allah inancı olmayan, şehitlik-gazilik diye rütbesi olmayanlar bunları nasıl, hangi tahammülle karşılıyorlar bunları bilmek çok zor, biz öyle inanıyoruz.”

Yüreklerin parçası

Vali Nayir, “Geride kalanların sıkıntıları olduğu aşikârdır, yüreklerinin bir parçası olan evlatlarından ayrı kalmanın tahammülü zordur. Şehitlerimizin hiçbir zaman sıkıntılarının olmadığına, en güzel mertebeye ulaştıklarına gönülden inanıyoruz. Bu duygular da bize huzur veriyor, biz de bu inançla rahatlayabiliyoruz. Büyüklerimizin bizlere aktardığına göre Peygamber Efendimiz, ‘Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister’ diye buyurmuş. Bu dünyadan herkesin bir gün göçeceğine inanıyoruz.”

Teselli

Şehit olmayan da bir hastalığından, yaşlılığından, ömrünü tamamlayacak ve orada tekrar buluşacağız, her canlı ölümü tadacak diyen vali Nayir, “Orada görüşecek olmamız da bize en güzel tesellidir. Şehitlerimiz kendi aileleri için, kendi yakınları için de öteki dünyada mutlaka bir şefaatçi olacak diye düşünüyoruz. Allah’a şükürler olsun bizim geleneklerimizde ve inancımızda cenazesi olan yere herkes gider ve ailelerin acıları paylaşılır. Şehitlerimizin cenazelerinde görüyoruz ki, meslektaşları, arkadaşları, vatandaşlarımız taziyeye gelerek ailenin bir parçası olduklarını gösteriyorlar, ‘O yalnızca sizin Şehidiniz değildi, bizimdi’ diyebiliyorlar.”

Huzur

Vali Nayir , “Ülkemizde şu an çok önemli bir süreç yaşanıyor. Gönül arzu eder ki, barış olsun, huzur olsun, bu sorunlar yaşanmasın. Dünya hepimize yetecek kadar geniş bir alan.  Büyüklerimiz, ‘Şehitler tepesi hiç boş kalmadı, kalmayacak’ derler. Her dönemde bu coğrafyada yaşamanın bir karşılığı, bir bedeli olduğunu anlıyoruz. Eğer bu coğrafyada biz huzur içinde yaşıyorsak, geçmişte vatan uğruna can veren şehitler sayesindedir ve eğer gelecek kuşaklar ile neslimiz huzur içinde yaşayacaksa, onlar da bugünkü şehitlerimiz sayesinde rahat yaşayacaklardır. Yüce Rabbimiz şehit Piyade Uzman Çavuşumuz ile birlikte tüm şehitlerimize rahmet eylesin, geride kalanlara sağlık, sabır versin” dedi.

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 499 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU