Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Karasu’da ilaçlama yapılıyor


Karasu Belediyesi ekipleri tarafından, halk sağlığının korunması ile rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek ve haşerelere yönelik ilaçlama çalışmaların yapılıyor.

Dört bir yanda

Havaların ısınmasıyla birlikte Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından karasinek, sivrisinek gibi haşerelere karşı cadde ve sokaklarda, vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve bahçeler gibi açık alanlarda belirli periyotlar aralığında etkin ilaçlama çalışması gerçekleştiriliyor.  

Sinekle mücadele

İlaçlama çalışmaları doğrultusunda ayrıca park ve bahçeler ile cadde ve orta refüjlerde yer alan yeşil alanlarda da yaprak sineği, ağaç biti gibi çeşitli haşerelere yönelik ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Öte yandan sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelere karşı larva döneminde başlatılan ilaçlama çalışmaları, üreme noktaları olan çöp konteynerleri, rögar kapakları, durgun su birikintileri gibi noktalarda devam ediyor.

40 mahalle

Yapılan çalışmaların sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı yürütülmüş olduğu ve ana mücadelenin larva ilaçlaması olduğunu dile getiren Belediye Başkanı İshak Sarı, “İlaçlama çalışmalarımız Mayıs ayının ilk gününden bugüne kadar sürmektedir. Merkezde ve merkezimize bağlı 40 mahallemizde ilaçlama çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. İlçemizde günlük olarak sivrisinek ilaçlaması yapılırken, periyodik olarak da larva alanlarına yönelik ilaçlama uygulaması yapılıyor. Bu alandaki hizmetlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir” dedi.

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 589 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU