Günün Tarihi:10 Temmuz 2020

Kadastrodan dertsiz olmayan yok


Pamukova ve Erenler’in ardından bu kez Kaynarca'da kadastro kurbanı olan bir kişi mahkeme ve tüm kurumlara gittiği halde sorununa çözüm bulamayınca herkesin yaptığı gibi sesini duyurmak için basına geldi.

İlçe genelinde

Kaynarca genelinde yapılan kadastro hatalarından dolayı vatandaşlar arasında açılan tapu iptali ve tescili davalarına bir yenisi daha eklendi. İlçe genelinde yapılması planlanan kadastro düzeltme çalışmasının ise tasarruf tedbirlerine takıldığı öğrenildi.

 

Uzunalan Mahallesi

Kaynarca Uzunalan Mahallesi Çeşme Altı mevkiindeki babadan kalma arazisine 7 yıl önce ev yapan Serkan Yiğit, evine elektrik bağlatmak istediğinde evini yaptırdığı arazinin yanlışlıkla komşusunun üzerine tapu tescili yapıldığını öğrenince şoke oldu. Yanlışlığı düzeltmek için Tapu Dairesi'ne giden Serkan Yiğit (42), durumu anlattı, "Bizi ilgilendiren bir durum değil, kadastro yapmış" yanıtı aldı.

 

Şok üstüne şok

Yiğit, "Kaynarca'da gitmediğim kurum kalmadı hatta Adapazarı'nda da bir çok kuruma gittim. Ama sorunumu çözemedim. En sonunda Kaynarca Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtım ancak mahkeme, 'taraflar arasında husumet yokluğu nedeniyle davanın reddine' karar verince, ikinci şoku yaşadım" diye konuştu.

 

Kavgamı edeyim?

Mahkemenin husumet yokluğu nedeniyle davayı reddetmesini anlayamadığını ifade eden Yiğit, "Kadastro tarafından komşum Adem A.’nın üzerine yazılan arazimin durumu hakkında komşum da benim gibi düşünüyor. Mahkemede de bunu ifade eden Adem A. yerin benim olduğunu söyledi. Komşumla dava olsun diye kavga mı edeyim?" dedi.

 

 

13 Haziran 2019 , Perşembe Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU