Günün Tarihi:19 Şubat 2020

‘Gençlerin emrindeyiz’


Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy yerel basını ziyaret etti. İlimiz Sakarya’da daha çok gence spor yaptırmaya çalıştıklarını söyledi.

Çalışıyoruz: Fatih çelikel’in Adapazarı Belediye Başkanı Yardımcısı olmasından sonra Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne getirilen Arif Özsoy, ilimiz yerel basının ziyaret etti. Dün gazetemize gelerek Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin ve Spor Müdürümüz Ali Fikri Aşık’a konuk olan Özsoy, son dönemde yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgiler verdi. Hedeflerinin ilimizde daha çok gence spor yaptırmak olduğunu kaydeden Özsoy; “Bu doğrultuda önce spor tesislerimizi yeniliyoruz. Bu konuda bizi en iyi şekilde yönlendiren yerel basınımıza teşekkür ediyorum” dedi.

İşte önemli detaylar

         Spor tesisleri önemli

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un yaptığı açıklama Şöyle; “16 İlçede, spor sahaları salonlar, yurt binaları ve gençlik merkezleri başta olmak üzere 60’a yakın Tesisle, 1000’e yakın personelimizle 50’ye yakın branşta gençlere hizmet veriyoruz. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte tatile çıkan öğrencilerimizi, spor tesislerimize bekliyoruz.  İl Spor Merkezlerimizin yanı sıra, Gençlik Merkezleri ve Yurt Hizmetlerimizle ortaklaşa düzenlenecek olan Yaz Spor Okullarına İl genelindeki tüm çocuk ve gençlerimize kapılarımız açık”.

         Personele teşekkürler

“KYK İl Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün birleşmesi sonucu sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Şimdi daha fazla personel, daha çok tesis ve daha çok sporcu ile Sakarya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaz Sezonunun gelmesi ile birlikte tesislerimizde bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Sakarya gençlerine daha çok hizmet vermek için il genelinde Gençlik Merkezleri açmayı planlıyoruz.  Vatandaşlarımızın daha çok spor yapması ve spor tesislerimizde faydalanmasını sağlayan tüm İl Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum.

         Valilik ve Büyükşehir

“Spor Şehri Sakarya’mıza başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere, Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’e, Sakarya Milletvekillerimize ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ye, Gençlik ve Spor Ailesi olarak şükranlarımı sunuyorum. Yazılı ve görsel basını yakından takip ediyorum. Siz değerli medya mensuplarına da spora göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda da başarılar diliyorum“.  

          İl Spor Merkezleri İçin

“Bu Yaz Mutlaka Spora Başlamalısın” sloganı ile düzenlenecek olan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri için kayıtlar başladı. Kayıtlarımız 25 Haziran’a kadar Sakarya Yüzme Havuzundaki kayıt bürosunda (Saat 11:00-19:00 arası) yapılıyor“. Amacımız 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlere sporu sevdirerek, onları spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak. Açılışımız ise 29 Haziran’da olacak”.

          İşte açılacak Branşlar

“Ücretsiz yaz okulları kapsamında Atıcılık-Avcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Eskrim, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Judo, Kano, Karate, Kick Boks, Kürek, Masa Tenisi, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Voleybol, Wushu, Yüzme (Ücretli), Engelliler için de Atletizm, Bocce, Halter, Okçuluk, Masa Tenisi, Yüzme (Bedensel Engelliler), Güreş, Karate, Taekwondo (İşitme Engelliler), Atletizm , Judo, Yüzme (Görme Engelliler). Atletizm, Cimnastik, Masa Tenisi (Özel Sporcular) çalışmalarımız olacak”.

          Yaz Akademisi de var

“Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılacak olan Yaz Akademisi programına da kayıtlar başladı. Yaz Akademisindeki faaliyetler 24 Haziran – 02 Ağustos 2019 arası hafta içi her gün 12:00 - 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.  10-13 yaş arası gençlerin katılabileceği programda, Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Kodlama, Drama, Ebru, Atıcılık, Karikatür, İşaret Dili ve Yüzme gibi aktiviteler yapılacak”.

           Lise öğrencilerine davet

Kredi Yurtlar Kurumu R(KYK) ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılacak olan bir diğer Yaz Akademisi programına da kayıtlar start aldı. Faaliyetler 17 Haziran-26 Temmuz 2019 arası hafta içi her gün12:00 ile 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kız öğrenciler Arif Nihat Asya Yurdunda, Erkek öğrenciler Sabahattin Zaim Yurdunda eğitim göreceklerdir. Yaz Akademisi 5, 6, 7 ve lise öğrencilerine yönelik. Faaliyetler ise Kuran-ı Kerim,  Değerler Eğitimi,  Origami,  Masal Terapi, Sokak Oyunları, Drama, Keçe Çalışmaları, Mangala, Piknik ve Doğa Gezisi, Bilardo, Bocce, Okçuluk, Atıcılık, Ebru, İşaret Dili, Mutfak Atölyesi, Kitap Okuma Halkaları ve Air Hokeyi Eğitimleri”.

14 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 621 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU