Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Şehitler anıtına yakışan hareket


Karasu Darıçayırı Mahallesi girişinde bulunan ve daha önce defalarca tahrip edilen şehitler anıtı İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ağaçlandırdı.

Son aşamada

Türkiye Harp Malulü Gaziler ve Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi Kurucu Onursal Başkanı Salim Yarar’ın girişimleri, Genel Kurmay Başkanlığının desteği ve Darıçayırı Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya’nın mücadelesi ile Karasu Darıçayırı’nda yapılan şehitler anıtında son aşamaya gelindi.

 

Ağaçlandırıldı

Karasu’nun Darıçayırı mahallesi girişine yaptırılan Dumlupınar Şehitler Anıtının bir süre önce kurşunlanmasına ve daha sonra kasıtlı olarak mermerlerinin sökülmesine rağmen son aşamaya gelindi. Şehitler anıtının yanına yaptırılan çeşmenin yanı sıra çevre düzenlemesi ve ağaçlandırılması da yapıldı.

 

Kamera isteği

Karasu İlçe Jandarma komutanlığı Dumlupınar Şehitleri anıtının tören alanı etrafına ağaç tikti. Güzel bir görünüme kavuşturulan anıt ile ilgili Hem Şehitler Derneği Onursal Başkanı Salim Yarar, hem de Darıçayırı Mahalle Muhtarı Mustafa Kaya destek olan ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.Salim Yarar ile Muhtar Mustafa Kaya Şehitler anıtının korunması için kamera sisteminin kurulmasını istediler. 

14 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 663 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU