Günün Tarihi:20 Ocak 2021

Yenikent ‘te sergi heyecanı


Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü (HEM) kursiyerleri yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri sergilediler.

Eserler sergilendi

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programa; Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal ve eşi, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Halk Oyunları ekiplerinin gösteri yaptığı programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Eyüp Yazıcı, sergiye gelenlere teşekkür etti.

Kurs ve kursiyerler

Kurum faaliyetleri kapsamında sanattan spora birçok dalda usta öğreticileri kursiyerlerle bir araya getirdiklerini ve farklı dallarda kurslar verdiklerini ifade eden Yazıcı, “2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Resim öğretmenleri ile birlikte bu yıl özel bir proje hazırlayarak ‘Konuşan Binalar’ çalışması yaptık. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 329 kurs ile 4 bin 124 kursiyere ulaştık. Mesleki ve teknik kurslar kapsamında da 259 kurs ile toplam 3 bin 722 kursiyere, okuma ve yazma kursları kapsamında 29 kurs ile toplam 93 kursiyere,  toplamda ise şimdiye kadar 617 kurs açıldı ve 7 bin 939 kursiyere eğitim verdik. Ayrıca halk eğitim merkezinde 510 açık liseye, 605 tane de açık ortaokula kayıtlı öğrencilerimize eğitim verdik.”

Kültürümüz

Açılışta konuşan Vali Nayir, “Milli eğitim teşkilatı olarak bizler okul çağındaki nüfusa örgün eğitim kurumlarımızda eğitim veriyoruz ve her yaştan insanımıza da kurslarımızda, usta öğreticilerimizin nezaretinde bilgi ve beceri kazandırmaya çalışıyoruz. Kültürümüze ve tarihimize ait olan değerleri yaşatmak en önemli görevimiz ve geçmiş ile bugünümüzü geleceğe aktarmamız da bu topraklarda olmamıza katkı sağlayan en önemli sigortadır. Burada yürütülen faaliyetlerin asıl kahramanlarını kursiyerlerimiz olarak görüyoruz. El emeği, göz nuru eserlerle vatandaşlarımız kendilerini faydalı hissetmeye, üretici olmanın zevkini tatmaya buralarda ulaşıyorlar. Bu sergideki eserlere zamanını harcayıp emek verenleri tebrik ederken, bu serginin açılışına katılan herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

18 Haziran son

Serginin açılış kurdelesini eşi Münevver Nayir ve protokol üyeleri ile birlikte kesen Vali Nayir, usta öğreticiler ve kursiyerlerden bilgiler aldıktan sonra serginin pasta kesimini de gerçekleştirdi. 152 usta öğreticinin eğitim verdiği ve yüzlerce eserin yer aldığı Yenikent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yılsonu sergisi 18 Haziran tarihine kadar gezilebilecek. 

16 Haziran 2019 , Pazar Bu haber toplam 537 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU