Günün Tarihi:30 Haziran 2022

Yaşlıların gönüllerini kazandılar


Adapazarı Taşkısığı Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencileri, Sınıf Rehber Öğretmenleri Gülden Gülşen’le beraber huzurevindeki yaşlıları ziyaret ederek gönüllerini kazandı.

Sürpriz

Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri ve  öğretmenleri mezuniyet kutlaması için harcayacakları parayla Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nde kalan yaşlıların elleri öpüp, çiçek verdi. Öğrencilerden Yağmur Kaçar, o günü iple çektiklerini ve gittiklerinde çok güzel yüzlerle karşılaştıklarını, onlarla konuşup dertleştiklerini, onların hayır dualarını aldıklarını ifade etti.

Umre sözü

Öğrencilerden İclal Halil ise, oradaki yaşlıların artık çocukların kendilerini ziyaret gelmedikleri için üzüldüklerini söyledi. Hatta Afyonlu Ahmet amca, eğer arkadaşım Yaren Torlak ile birlikte Kur’an-ı Kerim’i ezberleyip hafız olursak bizi umreye götürme sözü verdi. İyi ki varsın Ahmet amca!” dedi.

Mutluluk

Sınıf Rehber Öğretmeni Gülden Gülşen, “Öğrencilerin kendi sevinçleri ve kutlamaları için harcayacakları parayı böyle güzel ve hayırlı bir iş için değerlendirmeleri beni çok sevindirdi. Aynı zamanda huzurevindeki yaşlıları da mutlu etti. Çok duygusal ve güzel bir ortam oluştu. Çocuklar, hayatlarında çok özel anlar yaşadılar. Çok duygulananlar oldu. Okul müdürümüz Hilmi Çil’in bizimle beraber gelip aynı ortamı paylaşması ve destek olmasından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Teşekkür

Taşkısığı Ortaokulu Müdürü Hilmi Çil, bu ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Hendek Melek Nişancı Huzurevi müdürü ve personeline ayrıca huzurevi ziyaretiyle ilgili haberi hazırlayan SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümü 11. sınıf öğrencisi Hami Tekinbaş’a çok teşekkür etti. 

18 Haziran 2019 , Salı Bu haber toplam 772 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU