Günün Tarihi:4 Temmuz 2020

Savaşı resimlerle anlattı


Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Iraklı Shams Akram Adnan, savaş bölgelerinden etkilenerek çizdiği resmiyle Malatya'da düzenlenen "Her Organ Bir Candır" konulu resim yarışmasında birinci oldu.

Eğitim

Ülkesindeki olaylar nedeniyle eğitim almak için Türkiye'ye gelen güzel Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi 11. sınıf öğrencisi Iraklı Shams Akram Adnan'ın savaş bölgelerinden etkilenerek çizdiği resim, Malatya'da düzenlenen "Her Organ Bir Candır" konulu resim yarışmasında birinciliğe değer bulundu.  Ağabeyinden dolayı resim sanatına yönelen Iraklı Adnan,  savaş bölgelerinden etkilenerek çizdiği resmiyle savaşı anlattı. Sınıf öğretmeni Yahya Biçkin de öğrencilerinin yarışmada birincilik ödülü almasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Düşündü

Shams Akram Adnan, yaptığı açıklamada, "Yarışmadaki konumuz organ bağışıydı. 'Organ bağışına ihtiyacı olan insanlar nasıl düşünür, nasıl hisseder' diye araştırma yaptık ve ortaya bir fikir koyduk. Leylek figürü, çocuklara düşkünüm ve çocuklar gibi düşünerek onu çizdim. Bir çocuğun organa ihtiyaç duyması ve onu beklemesi, bu acıyla yaşaması kötü bir şey. Irak'ta bir yerde bomba patlıyor, onun etkisinde kalan, ölen çok kişi oluyor. Resim yaparken biraz onun etkisinde de kaldım” dedi. 

23 Haziran 2019 , Pazar Bu haber toplam 438 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU