Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Öğrenciler afet eğitimi aldı


Hendek Selman Dede mesire alanında Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Sakarya ekibi tarafından, Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerine “Afet Farkındalığı” eğitimi verildi.

Doğada

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı UMKE tarafından Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencilerine afet farkındalığı eğitimi düzenlendi. Hendek Selman Dede mesire alanında, Sakarya Arama Kurtarma Ekibi'nin (SAKE) de katılım sağladığı eğitimlerde öğrencilere doğada arama kurtarma, hasta taşıma teknikleri, kriz yönetimi, doğada yön bulma ve pusula kullanımı, telsizle haberleşme, dağcılık ve doğa sporları temel eğitimi, enkazda arama kurtarma, çadır kurulumu ve kamp yeri seçimi konularında uygulamalı eğitimler verildi.

Ekip

Eğitim kampına, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Birim Uzmanı Doğan Öztürk, UMKE Birim Sorumluları Vural Seçkin ve Çetin Akboyun, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sadi Uymaz ve öğretim görevlisi Murat Göroğlu, SAKE Başkanı Erdal Aydın ile Ankara Üniversitesi Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü'nden 36 öğrenci katıldı.

24 Haziran 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 437 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU