Günün Tarihi:29 Ocak 2020

Muhtarlar sorunlarını anlattı


Adapazarı Kaymakamı Çelikkaya, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Başkan Yardımcıları, muhtarlarla biraya gelerek sorunları dinlediler

İstişare toplantısı

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden ile birlikte Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem’in organizasyonu ile düzenlenen Adapazarı İlçe Muhtarları kaynaşma ve istişare toplantısına katıldı. Toplantıda Adapazarı İlçe Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve ilçe müdürleri de muhtarlarla buluştu.

 

Başkandan teşekkür

Toplantının açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, “Seçimler sonucunda mahallelerimize hizmet etme fırsatı elde eden muhtarlarımız, eskimez muhtarlarımız hep birlikte Mutlu Başkanımız, Yusuf Kaymakamımız, Başkan Yardımcılarımız ve İlçe Müdürlerimizle buluşalım, tanışalım, kaynaşalım ve muhtarlarımıza teşekkür ederek plaketlerini sunalım istedik. Buluşmamıza katılan dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Ev sahipliği yapan Başkanımız Mutlu Işıksu’ya ve Belediye Muhtarlık İşleri Müdürümüz Süleyman Durmaz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Koordinasyon önemli

Muhtarların mahallelerin ihtiyaçlarını en iyi tespit eden, etkin hizmetler için en önemli vesile olduklarının altını çizen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, gerçekleştirdiği konuşmada, çalışmalardaki koordinasyonunun önemini vurguladı. Başkan Mutlu Işıksu, “Seçim öncesinde mahallelerimizin tamamında hemşerilerimizle bir araya geldik ve muhtarlarımızla buluştuk. Seçim sonrasında da hamdolsun hızla ekibimizi oluşturduk ve çalışmalarımıza başladık. Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüzü kurduk. Muhtarlarımızla koordine bir şekilde çalışalım, zaman kaybı yaşamayalım istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Çözümleşecek sorun yok

Adapazarı’nın her mahallesine eşit hizmet sunmak istediklerini vurgulayan Başkan Işıksu, “Adapazarı’mızı çok seviyoruz. Projelerimizin sekizine hemen start verdik. 7/24 büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı yaparken, oluşturduğumuz program dâhilinde hızla sonuç almayı hedefliyoruz. Ancak burada acil olanı iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bunu da muhtarlarımızla birlikte yapacağız. İstişare ile çözülemeyecek sorun yok. İhtiyaç tespitinde uzman muhtarlarımızla adalet ve hakkaniyet ölçüsünde en güzel hizmetleri hemşehrilerimizle sunmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki çok güzel, hizmet dolu bir dönem geçireceğiz. Telefonumuz sürekli açık ve her zaman beraberiz, belirli periyotlarla da bir araya gelmeye devam edeceğiz. Adapazarı’mıza hizmet etmiş ve etmeyi sürdüren tüm muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Muhtarlık önemli

Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ise seçim sonrasında yeni görevlerine başlayan muhtarları tebrik ederek başarılar diledi. Muhtarlık görevinin çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Çelikkaya, “Muhtarlarımızın derdi çoktur çünkü vatandaşımızın dertleri ile dertlenmiştir. Vatandaşımız her zaman muhtarımıza ulaşmak ister, sorunlarının hızla çözülmesini ister. Çok şükür ki bu derdi görev bilmiş tüm muhtarlarımızı burada görebiliyoruz. Muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Sıkıntıları tespit edip bizlere ulaştıracağınızı iyi biliyorum. İlçe Müdürlerimizle birlikte görevimizin başındayız, sizlerle olmaktan memnunuz. Belediye Başkanımız kıymetli Mutlu Işıksu ve ekibi ile hep birlikte Adapazarı’mıza güzel hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Plaket verildi

Konuşmaların ardından toplantıya katılan Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları ve İlçe Müdürleri kendilerini tanıtırken, uzun yıllar hizmet eden muhtarlara da plaket takdimi gerçekleştirildi.

 

24 Haziran 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 229 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU