Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Başkan alacak peşinde


Karasu’da AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatlarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı İshak Sarı, Vergi Mükelleflerinin Borçlarının Yapılandırılması hakkında görüştü.

Yapılandırma

Belediye Başkanı İshak Sarı, belirli borç mükelleflerinin belediyeye olan borçlarının yapılandırılması kapsamında bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantı kapsamında Başkan İshak Sarı,  AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Belediye Meclis üyeleri Yakup Ayar ve Fatih Şentürk’ü makamında kabul etti. İlçedeki vergi mükelleflerinin belediyeye olan borçlarını ödemede kolaylık sunulması ve belediyeye belirli gelirin sağlanması görüşüldü.

Uygulama

Toplantıyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, “Belediye Başkanımız İshak Sarı önderliğinde, ilçemiz için önemli bir kararı görüşmek adına bir araya geldik. Vergi mükellefleri açısından da, belediyemiz açısından da önemli bir toplantı oldu. Toplantı başlıklarının encümen görüşmeleri sonrasında en kısa zamanda uygulanacağını düşünüyoruz. Yaptığımız görüşmelerin Karasu için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Vergi borçları

Yapılandırma sonrasında, borçlarını ödemekte zorlanan firmaların ve vatandaşların önemli ölçüde rahatlayacağını belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “İlçemiz genelinde ki birçok firma ve vatandaşlarımız yaşanan ekonomik durumlardan ötürü vergi borçlarını belediyeye ödeyememektedir. Bu durumda olan vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabilmesi hem de belediyeye gelir kazandırmak adına bugün Belediye Başkanımız İshak Sarı ile borçların yapılandırılması üzerine bir araya geldik. Yaptığımız toplantının ilçemiz açısından önemli bir toplantı olduğu düşüncesindeyim. Önümüzdeki günlerde belediye encümen görüşmesine sunulması düşünülen kararın hayırlı olmasını diliyorum.”

Bilgilendirme

Görüşme içeriği hakkında açıklamada bulunan Başkan Sarı, “Belediyemiz yönetimi ile yaptığımız toplantılar sonucunda, vergi borcu olan bazı vatandaşlarımızın belediyemize olan vergi borçlarını ödemekte zorluk çektiklerini gördük. Bu kapsamda Hasan Yavuzyiğit, Münir Ali Kara, Yakup Ayar ve Fatih Şentürk ile bir araya geldik. İlçemizde yaşanan ekonomik durgunluğun bizler de farkındayız. Vatandaşlarımıza ödeyemedikleri borçlarından ötürü kolaylık sağlamak için yapılandırma kararı üzerine olumlu bir görüşme yaptığımız kanaatindeyim.”

Nefes almak

Başkan Sarı, “ Toplantıdaki öncelikli amacımız, borçlu vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak ve belediyemize de bu anlamda bir gelir sağlanmasıdır. Ülkemiz genelinde SGK ve Vergi Daireleri de bu tarz uygulama kararlarını yıl içerisinde gündemlerine alıyorlar. Bizler de borçlu vatandaşlarımızın borçlarını ödemesi konusunda böyle bir kolaylık sağlama kararı üzerine görüştük. Gerekli encümen kararının alınmasıyla beraber, yapılandırma uygulamamızı en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

26 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 533 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU