Günün Tarihi:19 Şubat 2020

‘İlimin, bilimin ışığında akılla hareket etmeliyiz!’


CHP’nin Adapazarı Belediye Meclisi’ndeki tek üyesi Haluk Akbay, Adapazarı’nın gelişmesi ve halka en iyi şekilde hizmet verilmesi için görüşlerini mecliste yansıtmaya çalıştığını söyledi.

İlçe Başkanı

Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ile birlikte YENİGÜN’ü ziyarette bulunan Akbay, 15 yıl sonra Adapazarı Belediye Meclisi’nde CHP’nin üyesi olarak yer almaktan memnun olduğunu belirterek, “15 yıldır çekilen eksikleri meclis toplantılarında dile getiriyorum. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demekiçin oradayım. Şu ana kadar gerçekleşen toplantılarda şehrimiz adına bir çok sorunu dile getirdim” dedi.

 

Mahalle muhtarları

İlçe Başkan Fatma Kurtuluş ile Adapazarı’nın tüm mahalle muhtarlarını gezmeye başladıklarını ve birebir tüm sorunlarını dinlediklerini ifade eden Akbay, “35 muhtarımızı ziyaret ettik. Sorunları belirledik. Kalan muhtarlarımızı da gezeceğiz. Benim bu çalışmam üzerime belediye de Muhtarlık Hizmetleri Müdürlüğü oluşturuldu. Buna bile katkıda bulunmak çok güzel. Yeter ki Adapazarı’nın her köşesi hizmet alsın” dedi.

 

Akılla hareket etmek

Akbay, mecliste doğru yapılan işlerin yanında olduğunu ifade ederken, “Îlimin, bilimin ışığında akılla hareket etmeliyiz. Bu şekilde yapılacak çalışmalar ile turizm yönünden de ilimizi ilgi çekecek hale getirebiliriz. Deresi, nehri, gölleri ve denizi ile Sakarya hepimizin çok daha iyi yaşayacağa yere dönüşebilir. Ben bunun için mecliste her türlü çabayı göstereceğim.  Şehrin merkezinin güzel olması içinde imar planlarının harfiyen uygulanması için de elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

 

Parti olarak hazırız

İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, bundan sonra her 6 ayda bir Adapazarı Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara yönelik basın toplantısı düzenleyeceklerini belirterek, “Eksikleri ve yapılamayanları halkımızın bilmesini sağlayacağız. Bugüne kadar ilimizde basının yaptığı muhalefeti artık CHP olarak tek meclis üyemiz de olsa örgütümüz ile birlikte biz yapacağız. Bizim için tek amaç şehrimiz adına da her şeyin çok güzel olmasıdır. Bunun da olması için siyaset mekanizması olarak bundan sonra devrede olacağız” dedi.

 

 

26 Haziran 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 567 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU