Günün Tarihi:11 Temmuz 2020

‘Tarım için desteğe hazırız’


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Oturak, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, belediye bünyesinde kurulması için öneri sundukları Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonuna destek talep etmek için ziyaret ettikleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz’dan tam destek geldi.

Destek istedi

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Oturak, yönetimi ve meclis üyeleri, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mahit Tınmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette MHP yönetimi belediye bünyesinde kurulmasını talep ettikleri Kırsal Kalkınma ve Tarım Komisyonu için destek istedi. Başkan Tınmaz’da tarım için yapılacak her türlü hizmete destek vereceklerini belirtti.

 Hayvanlar kesiliyor

Süt üreticilerinin sorunlarınındı konuşulduğu görüşmede; Başkan Tınmaz, yem fiyatlarının çok artığını, süt fiyatlarının bunu dengeleyecek seviyelere çıkmadığı için, hayvanların kesime gönderildiğini, bu sebeple de süt üretiminin günden güne azalmaya devam ettiğini ifade etti.  1 güğüm süt ile 1 çuval yem alabilmemiz lazım diye basit olarak bir hesap ortaya koyan Başkan Tınmaz, “Şu an bu rakamın çok altındayız” dedi.

Et etkiledi

Başkan Tınmaz, sıfır faizli kredi verilmesini fırsat bilip sektöre giren yabancı kişilerin batmasıyla birlikte bir yandan da hayvan ithalatının yapılması ile piyasada hayvan bolluğu olduğunu, et fiyatlarının bu sebeple maliyetlerin altına düşerek üreticileri zor durumda bıraktığını ifade etti.

Projeler

Görüşmede; ilçedeki süt ve hayvan üreticilerine her türlü desteği vererek, sektöre ait sıkıntıları gerek belediye meclisinde gerek grup başkan vekilinin desteği ile TBMM’de dile getireceklerini ifade eden MHP İlçe Başkanı Oturak, sektörün hayrına olan işlerin ve projelerin destekçisi olacaklarını söyledi.

Öneri

İki başkan ortak açıklamalarında; lisanslı üreticilikle işi tohumdan başlatarak dışarıdan gelecek tohum ve besi yeminin önünü keserek maliyetlerin düşürülmesi hususunda atılacak adımların sektörün geleceği açısından yapılabilecek önemli adımlar olduğunu belirtti.

 

28 Haziran 2019 , Cuma Bu haber toplam 574 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU