Günün Tarihi:8 Nisan 2020

Jandarma görev başında


Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1-30 Haziran 2019 tarihleri arasında UYAP’ da yakalama kaydı bulunan 296 şahsı yakalayarak adalet önüne çıkartırken, bu şahıslardan 56’sı tutuklandı.

Kararla devam

Jandarma Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor. 1-30 Haziran tarihleri arasında Jandarma Asayiş Timleri 155 bin 716 şahsı sorguladı.

Adalet önünde

Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 296 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 56’i hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 240 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu suçlular yakalandı

-"Silahla Tehdit" ve "Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığı İhlal Etme" suçundan 3 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.Y.

- "Taklit Anahtarla Kilit Açmak Suretiyle Hırsızlık, Basit Yaralama ve Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme " suçlarından 4 yıl 5 ay 22 gün kesinleşmiş cezası bulunan E. K.

-"Sarkıntılık Yapmak Sureti İle Çocuğun Cinsel İstismarı” suçlarından kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan H.B.

-“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama "" Suçundan kesinleşmiş 12 yıl 6 ay hapis cezası bulunan K.A.

-"Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hırsızlığı, Cebir ve Tehdit, Hürriyeti Yoksun  Kılma Sucu, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma ve Taşıma" suçlarından 5 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan B.D.

-“Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak" suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan U.Ç.

-“Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanma'' suçundan 3 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.D.

-“ Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticaretini Yapma veya Sağlama" suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan Ş.A.

 

2 Temmuz 2019 , Salı Bu haber toplam 432 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU