Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

O habere yalanlama


İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait çok sayıda araçların büyük bölümü Erenler ve Serdivan ilçelerinde bulunan asfalt şantiyesine çekildiği videosu sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan video sonrası, videonun çekildiği fabrikanın sahibi Oktay Canbul, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç konuyla ilgili açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Tapulu mülkümüz

Erenler ilçesinde temizlik ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın sahibi Oktay Canbul, yaptığı açıklamada, “Biz Türkiye'ye ve dünyaya özel üretim araçlar imal ediyoruz, ihracatımız da mevcuttur. Şuanda olan araçlar Türkiye'nin 81 ilinden gelen araçlar, buraya bakım için geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hiçbir aracı yok burada. Görülen araçlar diğer belediyelerin araçları. Şuan buradaki araçlar İstanbul Büyükşehir Belediyesinin araçları değil. Burada onlarca şirketin aracı var. Görmüş olduğunuz yer, Sakarya'da herhangi bir belediyeye ait araç otoparkı da asfalt şantiyesi de değil, bizim kendi tapulu mülkümüzdür. Büyük ihtimal bir işgüzarın böyle bir hamlesi, yanlış bir haber çalışması yapmışlar. Keşke gelip bize sorsalardı, buradan geçerken araçtan video çekerek sosyal medyaya atıp insanları yanlış bilgilendirmeselerdi” dedi.

 

Bu yalancılıktır

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise yaptığı açıklamada, “Serdivan Belediyesinin böyle bir olayda geçmesinin doğru olmadığını ifade ettik. Bu nedenle bir tekzip yayınladık, tekzibi yayınlamakla beraber bugün baktığımız da sadece internet sitelerinde değil ulusal diye kendini adlandıran ulusal basının bir kısmında bu video yayınlanmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin araçları üzerinden Sakarya’nın Serdiven ve Erenler ilçeleri başta olmak üzere bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bunların hiç birinin doğru olmadığını, yanlış haber olduğunu ve yalancılıkla belediyemizi ve diğer arkadaşlarımızı şehrimiz adına ortaya çıkarmış olmalarından dolayı üzüntü diyoruz. Bu haberi yapanların nereden bilgi almış, hangi akıl ve mantığa göre haberi yaptıklarını bilmiyorum” dedi.

 

Böyle park yok

Alemdar, “Tekzip yayınladıkları halde tekrardan devam ediyor olmaları ve ulusal basında tarafsızlık adına kendilerini sürekli başkalarını yandaş medya diye adlandırıp bugün de hep aynı sitelerin aynı haber kanallarının bu haberi yapıyor olmasını manidar buluyorum. Ben bunun bir iftira olduğunu, bir yalan olduğunu ve yalancılıkla bu milletin kafasını karıştırmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ben isterdim ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi devralmış olduğu belediyeyi; kendi envanter ve imkanlarını inceleyebilecek hangi aracın nerede olduğunu hangi aracın kimin tarafından kullanıldığını ve hangi araçların nerelere dağıtıldığını çok rahat tespit edebilirken bunları tespit etmeden birilerinin ortaya atmış olduğu bir yalanın üzerine sessizliğe bürünmüş ve bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başka taraflarda var mıdır yok mudur özellikle Sakarya’da Serdivan Belediyesinde böyle bir aracın olmadığını ve Serdivan Belediyesinde böyle bir araç parkının olmadığını ortaya koymalarını beklerdim. Açıkçası haberi yapan yalancıların yalanına takılarak onların da sessizliğe bürünmesini yadırgadım. Bu yalancılıktır, bu iftiradır, bu belediyemiz ve Serdivan'ımızı töhmet altında bırakmaktır. Bunun arkasından bu haberlere devam edenler varsa haklarında yasal işlem başlattığımızı ve sürdüreceğimizi belirtiyoruz” diye konuştu.

 

Erenler’de yalanladı

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ise “01.07.2019 tarihinde yayınlanan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iş araçlarını konu edinen haber yerel ve ulusal basında yayınlanmıştır. Böyle bir olay kesinlikle mümkün olmamakla birlikte bu bir iftiradır. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor. Haber içeriğinde yer alan Erenler Belediyesi Asfalt Şantiyesi adlı bir alan belediyemiz bünyesinde yer almamaktadır. Fen İşleri Park ve Bahçeler şantiyemiz yer almaktadır. Başka bir belediyeye ait araç veya araçlar Erenler Belediyesi sınırları içerisinde görev almamıştır, görevlendirilmemiştir ve doğal olarak herhangi bir alanda da park halinde bekletilmemiştir.  İspata ihtiyaç duyulan haberle ilgili gerek duyulduğunda hukuki yollara başvurulacaktır. Haber içeriği okunduğunda iddiaların asılsız, karalama ve iftira amaçlı olduğu çok rahat anlaşılmaktadır” dedi.

 

3 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 730 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU