Günün Tarihi:25 Haziran 2022

Minikler Kur’an öğreniyor


Akyazı Belediyesi ile Akyazı Müftülüğü işbirliğiyle Bilgi ve Kültür Evi’nde ilk ve ortaokula giden öğrencilere hem yaz tatillerinin faydalı geçmesi hem de Kur’an-ı Kerim öğrenmeleri için düzenlenen Yaz Kuran Kursu derslere başladı.

Kursun daha ilk günlerinde sınıfları dolduran öğrenciler hem eğleniyor hem de uzman öğretmenlerin nezaretinde derslerini işliyorlar. Akyazı Belediyesi ve İlçe Müftülüğünden yapılan ortak açıklamada, “ Erken yaşta çocuklara Kur’an-ı Kerimi okumayı öğretmek, dini bilgiler ve dini bilgilerle birlikte gerekli dini eğitimler vermek her anne ve babanın görevlerindendir. Açtığımız kurs bu düşüncede olan anne ve babalara yardımcı olmak üzere açılmıştır” dedi.  Yaz Kuran Kursuna katılan öğrencilere hafta içi her gün saat 10.00 ile 13.00 arasında Bilgi ve Kültür Evi Derslere Destek Merkezi sınıflarında İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen eğitmenler tarafından bilgiler veriliyor.

3 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 684 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU