Günün Tarihi:27 Ocak 2020

Yaz Akademisi doludizgin


Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği açılan Yaz Akademilerindeki eğitimler ve kurslar yoğun bir şekilde sürüyor.

Hafta içi her gün

17 Haziran’da başlayan ve 26 Temmuz’da sona erecek olar Yaz Akademisinde hafta içi her gün 12.00 – 16.00 saatleri arasında kurslar gerçekleştiriliyor. Kız öğrenciler Arif Nihat Asya Yurdunda, Erkek öğrenciler ise Sabahattin Zaim Yurdunda eğitim görüyorlar. Yaz Akademisi 5, 6, 7 ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenleniyor.

 

Verilen dersler

Akademi dersleriyle ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Kredi Yurtlar Kurumu ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılan Yaz Akademisinde, gençlerimize Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Origami,  Masal Terapi,  Sokak Oyunları,  Drama, Keçe Çalışmaları, Mangala, Piknik ve Doğa Gezisi, Bilardo, Bocce, Okçuluk , Atıcılık, Ebru, İşaret Dili, Mutfak Atölyesi, Kitap Okuma Halkaları ve Air Hokeyi Eğitimlerini  ücretsiz olarak veriyoruz” dedi.

 

Gençlik Merkezlerinde

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılan Yaz Akademisi programları ise 2 Ağustos 2019 tarihine kadar sürecek. Buradaki kurslar ise hafta içi her gün saat 12.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. 10-13 yaş arası gençlerin katıldığı kurslarda, Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Kodlama, Drama, Ebru, Atıcılık, Karikatür, İşaret Dili ve Yüzme gibi aktiviteler yapılıyor.

 

Merkez sayısı artacak

İl Müdürü Özsoy, “Gençlik Merkezi üye sayımız 10 binlerden, 17 binlere çıkmış durumdadır. İlimizde şuan iki olan Gençlik Merkezi sayısını arttırmak için hazırlıklar yaptık. İlçe Kaymakamları ve Belediye başkanları ve diğer yetkililer ile görüşüp, Sakarya’ya yeni Gençlik Merkezleri açmak için Bakanlığımıza projemizi sunduk ” diye konuştu.

4 Temmuz 2019 , Perşembe Bu haber toplam 403 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU