Günün Tarihi:27 Ocak 2020

Yetenekli öğrenciler belirlendi


Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nde girmek isteyen yetenekli öğrenciler 1 ile 5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen yetenek sınavlarında ter döktü.

Komisyon önünde

Özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alan okullardan olan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nde sınav heyecanı sona erdi. Yetenek sınavına giren öğrenciler 5 kişilik komisyon önünde yeteneklerini konuşturdular. Müzik Bölümü için 32 öğrenci sınava girerken, Resim Bölümü’ne 101 öğrenci başvurdu.

 

Sonuçlar açıklandı

Günlerdir sınavlara hazırlanan tüm öğrencileri tebrik ettiğini söyleşen Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Recep Borlukçu, “Yetenekli öğrencilerimizi keşfederek sınava tabi tuttuk. Okulumuza yeteneği için başvuran tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Sonuçta uygulanan bir kontenjanımız var. Resim bölümü için yeni eğitim döneminde 30, Müzik Bölümünde 30 öğrencimiz yer alacak. Yapılan sınavların sonuçları ince elenip sık dokunarak belirlenmiştir. Velilerimiz sonuçlara okulumuzun internet adresi üzenden ulaşabilirler” dedi.

 

Kayıt zamanı

Müdür Borlukçu, “Yetenekleriyle bölümler yerleşen öğrencilerimiz için şimdi kayıtlar başlayacaktır. 8-10 Temmuz tarihleri arasında sınavları kazanan öğrencilerimizin kesin kayıtlarını yapılacaktır. Öğrencilerimiz, velileriyle birlikte bu tarihler arasında oklumuza kayıt için gelebilirler. Ayrıca açıklanan tarihte kaydını yaptırmayan öğrencilerin yerine yedek listelerden öğrenci alımı yapılacaktır. Bu da 12-13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecektir” diye konuştu.

 

6 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 581 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU