Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Küçüklere camilerde trafik eğitimi


Trafik Eğitimleri Yaz Okullarında ve Kuran Kurslarında devam ediyor.

Kur’an Kursları

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) iş birliğinde uygulanan “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında verilen Trafik Eğitimleri okulların tatile girmesi ile birlikte yaz döneminde Kuran Kursları ve Yaz Okullarında devam ediyor.

 

Salko Cami’de

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büroda görevli Polis Memuru Murat Ünal tarafından Korucuk TOKİ Numan Yazıcı Kuran Kursu, Salko Camiive Camili Yunus Emre Kuran Kursunda okuyan öğrencilere Trafik Eğitimi verildi.

 

Trafik bilinci

Çocuklarda trafik bilinci oluşması için Kuran Kurslarını ve Yaz Okullarını gezen Polis Memuru Murat Ünal eğitimde, trafikte saygı,okul servisi kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları, güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri, Trafik İşaretleri, Trafik Kuralları ve Yaya Önceliği Bilincinin oluşması konusunda bilgiler verdi.

 

Tüm bireyler için

Eğitim öğretim yılı boyunca okullarda, yaz döneminde de Kuran Kursları ve Yaz Okullarında devam eden trafik eğitimlerinin çocuklarımızın erken yaşta trafik kurallarını öğrenmeleri bakımından çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Trafik kuralları hem yayalar hem de sürücüler için önemlidir. Trafik eğitimleri, yolu kullanan tüm bireyleri kapsamalıdır” dedi.

 

Sorumluluk sahibi

Durmuş, “Çünkü yollar ve alt yapı ne kadar iyi olursa olsun yolu kullananlar iyi bir trafik eğitimi almamışsa istenilen davranışın oluşması mümkün değildir. İnsan etmeninin kazalara etkisi ülkemizde çok yüksektir. Bu açıdan bakıldığında sürücü, yaya ve yolcu olarak insan merkezli bu sorunun çözülmesinde eğitimin önemi daha da artmaktadır. Bilinçli, nitelikli, sorumluluk sahibi, trafik kültürü oluşmuş sürücü, yaya ve yolcuların yetiştirilmesi; önemli ölçüde eğitimle mümkündür. İl Emniyet Müdürlüğümüz ile yaptığımız ortak çalışma ile öğrencilerimize verilen trafik eğitimleri sayesinde inanıyorum ki çocuklarımız bu bilinci ileriki hayatlarında yaşam biçimi haline getirecektir” dedi.

 

 

6 Temmuz 2019 , Cumartesi Bu haber toplam 623 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU