Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Kaynarca'ya hayvan pazarı kurulacak


Kaynarca ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve vatandaşlar ile yapılan toplantı sonrasında ilçeye hayvan pazarı kurulması için karar alındı.

Yarım kalan

Kaynarca Belediye Toplantı Salonunda yapılan toplantıya ev sahipliğini Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli yaparken, geçtiğimiz dönemde yapılmaya başlanan ve yarım kalan ilçe mezbahanesinin geleceği konuşuldu. Her kesimden vatandaşın söz aldığı toplantıda ortak akıl olarak mezbahanenin çalışması için ilçeye öncelikle hayvan pazarı kurulması fikri ortaya çıktı.

 

Gelecek için

Başkan Murat Kefli yaptığı konuşmada, "Arkadaşlar sizleri buraya mezbahanenin geleceğini konuşmak için davet ettik. Bizler Belediye olarak mezbahanenin geriye kalan işlerini halledip burayı hizmete açacağız, istedik ki mezbahanenin çalışması ve sürdürebilir olması için herkesin katkıda bulunmasını bekledik. Burayı bizden isteyen şirketlerde oldu fakat bizler bunu kabul etmedik, çünkü bu sefer ilçe halkının faydalanması güç olacaktı” dedi.  

 

Sözleri tutma

Kefli, “Bölgemizde hayvancılık diğer ilçelere göre daha ilerde, seçim döneminde üreticiyi destekleyeceğimizi her defasında söylemiştik ve şimdi sözlerimizi tutma zamanı geldi. Bugün burada mezbahaneyi konuşmak için toplanmıştık fakat sizlerin talebi olan hayvan pazarının yakın zamanda kurulması için elimden geleni yapacağım" dedi. 

8 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 521 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU