Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Saadetten zamlara eleştiri


Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, iktidarın İstanbul seçimi biter bitmez elektriğe, akaryakıta, çaya ve şekere yapılan zamları eleştirdi.

Geçim sıkıntısı

Abay, “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu bu halktan toplanan vergilerle kendilerine yüzde 40 zam yaptı. Bunu kendi aralarında yaptılar. Bunu sorgulayan kamuoyuna da, ‘edepsizler’ diye cevap verilmesi, bu memleketin asıl sahibi olan halka yapılan en büyük hakarettir. Siz kendinize yüzde 40 zam yaparken, büyük geçim sıkıntısı yaşayan kesime yüzde 5 zam verirseniz bu ayıp sizindir. Asıl olan bu milletin yüzde 5 zamla geçimde büyük sıkıntı yaşayan açlık sınırı altında bıraktığınız emekli, işçi, memura asgari ücretliye eğer gerektiği gibi geçim standartlarını iyi bir seviyeye getirmezseniz, bu millete böyle hakaret etmeye hakkınız yoktur” dedi.

 

Asgari ücretli

Abay, Türkiye’de ekonomik problemleri aşmanın tek yolunun üretime dayalı düzen olduğunun altını çizerek, “Eğer insanımızın refah seviyesini yükseltmek istiyorsanız, günü kurtaran adımlarla bunu çözemezsiniz. Türkiye ekonomisinin bugünden itibaren bütün kaynaklarını üretime tahsis etmesi gerekir. Emeklinin, asgari ücretlinin, işçinin, çiftçinin ve memurun geçim sıkıntısının bitmesi mümkün olmaz” dedi.

 

8 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 506 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU