Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

SAÜ’de büyük gurur


Sakarya Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında bölümlerini, birimlerini ve üniversiteyi derece ile bitirenlere yönelik Genel Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Törene katılım

Bölüm, fakülte ve üniversite birincilerinin ödüllerini aldığı Genel Mezuniyet Töreni ile sona erdi. SAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Prof. Dr. Nevzat Kor Salonunda yapılan törene Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal, Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ile dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Fahri hemşeri

Törende bir konuşma yapan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,mezun gençlerin mutluluğunu ve sevincini hep birlikte paylaştıklarını dile getirerek, “Her milletin en önemli gayesi iyi yetişmiş, değerlerine bağlı, sorumluluğunu hisseden yeni bir nesile sahip olmaktır. Bu anlamda üniversitelerimizin katkısını çok önemsiyoruz. Beklenti çıtamızı da sürekli yüksek tutuyoruz. İnanıyoruz ki burada verilen eğitim bu ülkenin geleceğine damga vuracak yeni gençlerin oluşmasına sonuç verecektir. Büyük badireler atlatmış birçok milletin iyi yetişmiş bir nesille hak ettiği yere geldiğini birlikte görüyoruz. Bizlerin de gayesi bu, biz aynı badireye düşmek istemiyoruz ama dünyadaki yerimizi almak için iyi yetişmiş gençlerimizin en büyük ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Üniversitelerimiz bu konuda elinden geleni yapacaktır. Mezun olan gençlerimiz aynı zamanda fahri Sakarya hemşerisi olarak buradaki bütün güzellikleri hatırlayacaklardır. Bundan sonraki hayatlarında gençlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Kültür elçisi olun

Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, “Öğrenim süresi boyunca çok gayret sarf ettiniz. Çalışmalarınızın karşılığını bugün dereceye girerek ziyadesiyle almış oldunuz. Ama unutmamak gerekir ki diploma almak tek başına yeterli değildir. Öğrenmeyi, kendini yetiştirmeyi ve hayal kurmayı unutmamalıyız. Hayat değişim halinde hızla akıp gitmektedir. Sizler yeni kuşaklar olarak insanlığa ve topluma faydalı olacak, ülkemizin değişimi ve gelişimi süresince belirleyici roller üstleneceksiniz. Alanınızda uzman ve aranan bireyler olmak durumundasınız. Farklı şehirlerden ve coğrafyalardan geldiğiniz şehrimizde sizlere en iyi şekilde ev sahipliği yapmaya gayret gösterdik. Memleketlerinizde Sakarya’nın kültür elçisi olmanızı temenni ediyoruz. Sakarya sizleri çok sevdi, sizleri ailemizden biri olarak gördük. Yolunuz açık olsun” dedi.

 

9 bin 953 mezun

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Savaşan da törende yaptığı konuşmasında,bu yıl bin 203’ü yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplamda 9 bin 953 mezun verdiklerini, bu mezunlardan yaklaşık bin 700’ünün Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesine ayrılan birimlerden gerçekleştiğini aktardı. Öğrencilere ve genç akademisyenlere seslendi.

 

SAÜ birincisi

Protokol konuşmalarının ardından bölüm ve fakülte birincileri ile üniversitede ilk 3 dereceye giren öğrencilere takdir ve teşekkür belgeleri verildi. Üniversite birincisi olan Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden Sena Tandaç Güneş’e ödülünü Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve SAÜ Rektörü Prof.Dr.Fatih Savaşan verdi.

 

Üniversite ikincisi olan Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümünden Muhammed Göksu ödülünü ve belgesini Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal’ın elinden aldı.  Üniversite üçüncüsü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Gamze Açıkgöz’e ödülünü ve belgesini Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut verdi.

 

Meslek Yüksekokulları birincisi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Fizyoterapi Bölümünden Zehra Yalçınkaya da ödülünü SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç ve SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan’ın elinden aldı.

 

Eğitim Fakültesinden

Mezuniyet kütüğüne plaket çakan üniversite birincisi olan Güneş, mezunlar adına bir konuşma yaptı. Güneş konuşmasının ardından arkadaşlarına öğrenci yeminini ettirdi. Öğrenciler son olarak birlikte kep attılar.

 

Tercih SAÜ diploması

2018-2019 yılı Bahar döneminde SUBÜ bünyesinde önlisans, lisans ve yeksek lisans bölümlerinde mezun olan bin 771 öğrenciden 1737’si SAÜ diploması almak için başvuru yaparken, sadece 30 öğrenci SUBÜ diplomasını tercih etti. 

8 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 542 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU