Günün Tarihi:27 Şubat 2020

Sorunları masaya yatırdılar


AK Parti il başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “ Toplantımızda seçim sürecini değerlendirerek Sakarya’ya ilişkin bundan sonraki sürece dair bir yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

İstişare toplantısı

AK Parti’de dün düzenlenen istişare toplantısında 31 Mart seçimleri ve yerel politikalar masaya yatırılarak yeni yol haritası belirlendi. İl başkanlığında düzenlenen istişare toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un yanı sıra Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ve Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Başkanı Yunus Tever, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı. İstişare toplantısı öncesinde Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı ve il başkanı ile bir araya gelerek ayrı bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Seçim süreciyle ilgili

İstişare toplantısı öncesinde bir basın açıklaması yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,  “İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sebebi ile Sakarya’ya sadece bayramın birinci günü gelebilmiştim. Belediye ve ilçe başkanı arkadaşlarımızı da ancak telefonla tebrik edebilmiştim. Kendilerine gidemedim. Bugün meclisteki çalışmalarımız devam etmiyor olması sebebi ile milletvekillerimiz ve il başkanımızla konuşarak bir araya geldik ve dertleşelim, seçim sürecini konuşalım, bundan sonra ki sürece ilişkin de bir yol haritası belirleyelim Sakarya’ya ilişkin dedik” şeklinde konuştu.

 

Birlik ve beraberlik

Yavuz, “ Belediyelerimizde ne olup ne bittiği, ilçe başkanlarımızın neler düşündüğü ve bizim bundan sonra ki süreçte el birliği ile neleri nasıl yapacağımız konularını bir bir irdeleyelim ve bundan sonra da bu toplantıları mutat hale getirerek birlik ve beraberlik içerisinde, güç birliği yaparak ilçelerimiz ile ilimizin meselelerine hep birlikte eğilmek için bu toplantıyı düzenledik” dedi.

 

Mutat hale gelecek

Yavuz, “Her ayın ilk Cuma günü bu toplantıyı tertip etmek istiyoruz. Bir aksilik olursa da bu ilke kararımızı ona göre revize edeceğiz. Bunun ilkini bugün yapıyoruz. Ve inşallah mutat hale getirilerek bu toplantılarımızın devam etmesini istiyoruz. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Yavuz belediye ve ilçe başkanlarının 31 Mart seçimlerinde büyük bir efor ile sergilediklerini belirterek, “AK Parti’nin çıtasını Sakarya’da biraz daha yukarıya taşıyan ilçe ve belediye başkanlarımızın her birine teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum” dedi. Daha sonra basına kapalı olarak devam eden toplantıda Sakarya’nın çözüm bekleyen sorunları üzerine istişare yapıldı. 

8 Temmuz 2019 , Pazartesi Bu haber toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU