Günün Tarihi:21 Eylül 2021

Yangınla mücadeleye hazırız


Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Tatbikatları’ kapsamında Yangın Söndürme ekibine ve personele verilen eğitimler son buldu.

Eğitim bitti

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü doğal dengenin sigortası, geleceğin mirası ormanlarımızın yangına karşı etkin korunabilmesi amacıyla personel e eğitim verdi. Bu kapsamda Bölge Müdürlüğü her yıl Orman İşletme Müdürlükleri bazında düzenlenen orman yangınlarıyla mücadele ile İş Sağlığı ve Güvenliği Tatbikatları son olarak Akyazı, Hendek, Geyve ve Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. 

Ekip

Bölge Müdür Yardımcı Halis Belen Başkanlığında, OYM Şube Müdürü Mehmet Çalışkan koordinasyonunda teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilen eğitimlere; İşletme Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Muhafaza Memurları, arazöz şoförleri, yangın işçileri ve hizmet vasıtası şoförleri katıldı.

Uygulanma

Teorik eğitimde; araç gereçlerin kullanılmasında dikkat edilecek hususlar, arazözlerde su pompası kullanımı ve bakımı, malzemelerin kontrolü, kişisel koruyucu güvenlik malzemelerinin kullanımı ve bakımı, tim oluşumu, yangın öncesi hazırlığı, yangına müdahale şekilleri ve yangın sonrası yapılması gereken işler konularında ekiplere bilgiler verildi. Eğitimin ikinci bölümü tatbikat şeklinde olası bir yangında hızlı ve etkin müdahale edilebilmesi amacıyla ekipler arasında hortum serme ve hortum ucuna en erken su verme uygulaması yapılarak eğitimler tamamlandı.

Yangınsız sezon diliyoruz

Bölgemize ve Ülkemize yangınsız bir sezon diliyoruz diyen Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, “Yapılan tatbikatlarla; ekiplerin üzerine düşen görevleri iş güvenliğine dikkat ederek, seri ve bilinçli yangına müdahale ederek çalışmalarını hedefliyoruz. Hazırlıklarımızı çok iyi yapalım ve her zaman hazır olalım. Bölgemize ve ülkemize yangınsız bir sezon diliyorum.  Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü olarak yangın sezonunda vatandaşlarımızın orman yangınları konusunda hassas olmalarını bekliyor, herhangi bir yangın ve duman gördüklerinde ‘Alo 177’ yangın ihbar hattına bildirmelerini talep ediyoruz” dedi.

9 Temmuz 2019 , Salı Bu haber toplam 503 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU