Günün Tarihi:27 Şubat 2020

‘Cumhur İttifakı’na desteğimiz tamdır!’


MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar,hem yerelde hem de genelde Cumhur İttifakı’nın sorumluluğunda hareket ettiklerini belirterek, “MHP Sakarya İl Teşkilatı olarak Genel Merkezimizin görüşleri doğrultusunda, Cumhur İttifakı’na desteğimiz tamdır” dedi.

YENİGÜN’e ziyaret

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Başkan Yardımcısı Oğuz Alkaş ile birlikte gazetemiz YENİGÜN’e yaptığı ziyaretinde, hem genel hem de yerel siyaset bazındaki gelişmeleri değerlendirdi. Akar, MHP’nin ülkenin geleceği için her türlü fedakarlığı yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini söyledi.

 

Davutoğlu ve Babacan

Başkan Akar, daha önce MHP’nin oluşturulan İYİ Parti hareketi ile bölünmek istenmesinin şu anda AK Parti ‘de eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakanlardan Ali Babacan ile yaşandığını belirterek, “Amaçları Cumhur İttifakı’na zarar vermek. Davutoğlu eski hükümet sistemine dönüşü gündeme getirip,  Cumhurbaşkanlığı yani başkanlık sistemini kaldıracağını söylüyor. Ama bu doğru bir yaklaşım değil” dedi.

 

Başkanlık Sistemi sürmeli

Eski sistemde milletvekili transferleriyle sıkıntılı anlar yaşatılabildiğini söyleyen Akar, “Başkanlık sisteminde bunu yapmak mümkün değil. Parlamento ve başkanlık sistemi birbirini desteklediği gibi sigorta anlamını da taşıyor. Eğer sıkıntı olursa millete gidilir, millet kararı verir. Yani başkanlık sistemi ülkenin geleceği açısından devam etmeli. Biz MHP olarak bunu önemsiyoruz” dedi.

 

Ülkemiz ve milletimiz

Başkan Akar, MHP’nin ülkesi ve milletine hizmet etmekten başka düşüncesi olmadığını belirterek, “Bunu Genel Başkanımız Devlet Bahçeli her fırsatta hiçbir beklentisi olmadan Cumhur İttifakı’na verdiği destek ile zaten gösteriyor.  Aynı şekilde bizler de yerelde Cumhur İttifakı’na tam destek veriyoruz. Cumhur İttifakı Sakarya’da zaafa uğrarsa, bundan biz de sorumlu oluruz. Bu nedenle biz de hizmetlerin iyi olması için gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

 

Liyakat sahibi yönetici

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile belediyedeki görevlendirmeler konusunda görüştüğünü ifade eden Akar,  “Cumhur ittifakı olarak kendisine desteğimizin tam olduğunu ve kadro konusunda elbette tercihi kendilerinin yapabileceklerini ilettim. Ancak, MHP’nin kadrolarında da işi bilen, liyakat sahipleri olduğunu ifade edip, oluşturulacak havuzda bunların da değerlendirilmesini ve ihtiyaç duyulduğunda yararlanılmasını istedim. Sayın Yüce’de bu konuya olumlu baktı. Hepimiz bu şehirde yaşadığımız için gelişmesi ve güzel hizmetler alması hepimizin ortak amacı” dedi.

 MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ile İl Başkan Yardımcısı Oğuz Alkaş, YENİGÜN’e yaptıkları ziyarette Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Halil İbrahim Balcı, Genel Yayın Müdürümüz Müjdat Çetin ve Başyazarımız Cevdet Güngör birlikte ağırladılar. 

10 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 529 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU