Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Kaçak yapılaşmaya havadan takip


Karasu’da kaçak yapılaşmanın önüne geçebilmek için ilçe genelinde drone ile denetim başlatıldı.

İmar barışıyla birlikte çok sayıda bina kayıt altına alınırken; kaçak yapılaşmaya karşı mücadeleye başlayan Karasu Belediyesi, drone ile denetim uygulamasını başlattı.Zabıta Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, ilçe genelinde kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için denetime başladı.  Zabıta Müdürlüğü ekipleri, olağan çalışmalar ile birlikte gelen ihbarları da değerlendiriyor, kayıtsız ve imara uygun olmayan yapılar hakkında gerekli işlemleri uyguluyor. Ekipler, denetimlerin daha sıkı olması amacıyla drone ile kolaylıkla bütün mahallelerin izlenimi yapıyor ve gerekli işlemleri kayıt altına alıyor.

Yeni uygulama

Yeni uygulamayla ilgili belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “İmar barışı kapsamında ilçemizde bulunan birçok yapıyı kayıt altına aldık. Maalesef yine de kaçak yapılaşmanın tam anlamıyla önüne geçemedik. Kaçak yapılaşmanın önüne geçmek adına yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Belediyemize bağlı ekiplerimiz kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için drone ile kontrollere başladı. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile ilçemiz genelinde kaçak yapılaşmanın önüne büyük ölçüde geçmiş olacağımızın düşüncesindeyim” ifadelerine yer verildi. 

10 Temmuz 2019 , Çarşamba Bu haber toplam 581 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU