Günün Tarihi:28 Ekim 2020

17 Ağustos hazırlıkları başladı


Sakarya Afet Bilinçlendirme, Afete Hazırlama ve Arama Kurtarma Derneği (S.A.B.A.H. )17 Ağustos’ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak kayıtlara geçen binlerce sevdiğimizin enkaz altında kalarak can verdiği depremi unutturmamak adına bu yıl 6.sını düzenleyeceği anma programı hazırlıklarına başladı.

Destek istedi

Dernek yönetimi programa geniş katılım sağlamak amaçlı Kaymakamlık, Belediye ve Müftülükle işbirliği yapmak için ziyaretlerini sürdürüyor.  Bu amaçla Başkan İlhan Durgut başkanlığındaki S.A.B.A.H. ekibi,   ilk ziyaretini Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a yaptı. Başkan Soykan’ı yeni seçilmesinden dolayı tebrik eden ve başarı dileklerini ileten S.A.B.A.H. ekibi konu hakkında ve dernek çalışmaları ile ilgili olarak bilgi vererek; 17 Ağustos gecesi düzenleyecekleri program için destek istedi.

Bilgilendirme

Depremle iç içe yaşamak zorunda olan Akyazı’da bu konuda halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinin zorunlu olduğunun altını çizen Başkan İlhan Durgut dernek olarak Adapazarı merkez ve ilçelerinde 6 yıldan beri yaklaşık 70 bin yetişkin ve öğrenciye ulaşarak  afet eğitimi verdiklerini, 17 Ağustos geceleri düzenlediğimiz programların da bu eğitimlerin devamı niteliğinde olduğunu söyledi.

Unutulmayacak

17 Ağustos 1999 depreminde 74 vatandaşını depreme kurban veren Akyazı’ya bu depremi acı da olsa unutmaması için düzenlenecek gecede deprem şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunacak ve dualar edilecek.  17 Ağustos depremine dair  çeşitli görüntüler ve konuşmalar eşliğinde ayrıntılı bir şekilde anlatılacak.

Yanınızdayız

S.A.B.A.H. ekibinden bilgi alan ve program için gerekli desteği vereceğini ifade eden Başkan Soykan, “Bir gönüllü ekip olan S.A.B.A.H. ekibini tebrik ediyorum. Akyazı insanına verdiğiniz ve bundan sonra da vereceğiniz hizmetlerde Belediye olarak sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.  S.A.B.A.H. ekibi daha sonra da Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Ali Özer ve Bursa’daki görevinden istifade ederek tekrar Akyazı Belediye Başkan yardımcılığı görevine dönen Ünal Gündüz’ü makamlarında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

11 Temmuz 2019 , Perşembe Bu haber toplam 379 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU