Günün Tarihi:5 Ağustos 2020

Bu cami de herkes mutlu


‘Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur’an olsun’ temasıyla Ferizli Sönmez Işık Camisi’nde açılan Yaz Kur’an Kursu, çocuklar kadar velilerinde ilgisini çekiyor.

Sosyal ve sportif

Her yıl olduğu gibi bu yılda açılan kurslara ilgi gösterildiğini söyleyen Cami İmam Hatibi

Ali Elmacı, “Kur’an kursumuzda sadece eğitim faaliyeti yapmıyoruz. Sosyal ve sportif faaliyetler ile çeşitlendirdiğimiz kurslarımızdan hem çocuklarımız, hem de velilerimiz çok memnun kalıyorlar” dedi.

 

Yardım sandığı

Ferizli İlçe Müftü Vekili Nedim Özkan’da, Sönmez Işık Camindeki faaliyetlerin Sakarya’da bir ilk olduğunu söyleyerek, “Ali Elmacı hocamızı tebrik ediyorum. Camimizde çocuklarımıza sadece kuran okumayı öğretmiyor, hocamızın katısıyla cami önüne kurulan yardım sandığına cemaatimiz ve veliler büyük destek sağlıyor. Camimizin bahçesinde birlik ve beraberliğimizin artması için koyulan kamelyada vatandaşımız dinlenirken, çocuklarımızın oyunlarını da eşlik edebiliyorlar” dedi.

 

Çocuklar mutlu

Özkan, “Yine bahçemizde basketbol, voleybol sahasında çocuklarımız hem spor yapıyor, hem de hoş vakit geçiriyor. Bunun yanı sıra veliler çocuklarımıza mutlaka bir şeyler ikram ediyorlar ve onlarda çok mutlu oluyorlar. Her camimizde 100 çocuğumuz kuran öğreniyor, birlik ve beraberlik duygusunu pekiştiriyor. Bu konuda en büyük emek ise Ali hocamızındır “ dedi.

 

En iyi şekilde

Cami cemaatine ve hayırseverlere tekrar teşekkür eden İmam Ali Elmacı, “Allah kursumuza ve camimize katkısı olan herkesten razı olsun. Cami cemaatimiz, esnaf arkadaşlarımız ve hayırseverlerimizin desteği ile camimizi bu hale getirdik. Camimizin eksikliklerinin hemen giderilmesi tüm mahalle sakinlerini mutlu ediyor. Evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin yanı sıra birlik ve beraberliğimizin artmasına fayda sağlayan bu ortamın oluşmasında emeği geçen başta il ve ilçe müftülüğümüz ile katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

11 Temmuz 2019 , Perşembe Bu haber toplam 473 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU