Günün Tarihi:27 Eylül 2020

Adapazarı’na ‘Liseler Kampüsü’


Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, eğitimin iyi şartlarda ve en iyi şekilde verilmesine yönelik çalışma yaptıklarını belirterek, “Amacımız ilçemizdeki ve haliyle ilimizdeki eğitim seviyesini yukarıya çekmek. Bu kapsamda bir de liseler kampüsü oluşturuyoruz” dedi.

YENİGÜN’e ziyaret

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı’ndan bir süre önce Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Coşkun Bakırtaş, Özel Kalem Müdürü (Büro) Atalay Gürbüz ile birlikte gazetemiz YENİGÜN’e tanışma amaçlı olarak yaptığı ziyaretinde, Adapazarı’nda 140 okuldaki 3 bin 200 öğretmen ile 56 bin civarındaki öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini söyledi. Milli Eğitim heyetini Gazetemiz Sorumlu Müdürü Müjdat Çetin, Yazı İşleri Müdürü Ekrem Ürdüç, Spor Müdürü Ali Fikri Aşık ve çalışma arkadaşımız Suat Beyenal ağırladı.

 

Güvenli okul binaları

Okul binalarının fiziki şartlarının en iyi şekilde olmasının yanında güvenli olmasının da önemine değinen Bakırtaş,  “Bir taraftan yeni okul inşaatlarımız devam ederken, diğer taraftan iki okulumuzda da güçlendirme çalışması yapıyoruz. Böylelikle ilçemizde tüm okullarımız daha güvenli hale gelmiş olacak. Bunun yanında Kurtuluş ve Mehmet Nuri İlk-Ortaokulları yıkılıp yerine yenileri yapılacak. Kurtuluş Sakarya ve Fatih, Mehmet Nuri Mustafa Kemal Atatürk, 21 Haziran ise Yenigün Ortaokulu’nda eğitimlerini sürdürecek” dedi.

 

Liseler Kampüsü

Milli Eğitim’de aldıkları radikal karar ile Liseler kampüsü gibi bir alan oluşturduklarını belirten Bakırtaş, “Yeni stat mevkiinde 5 tane 24 derslikli okul binası ile birlikte bir de ana okulu yapılacak. Anaokulu binası bitti, 24 derslikli bir okul binamız bitmek üzere, bir diğerinin de yapımı başlıyor. Diğer okul binaları da yatırımlar açıldığında hızla yapılacak ve burada 5 tane lisemiz olacak. Yani bir anlamda buraya ‘Liseler Kampüsü’ diyebiliriz” diye konuştu.

 

Büyükşehir’den 2 okul

Bakırtaş Adapazarı İmam Hatip Lisesi ile askeri lojmanların arazisinin bulunduğu alana Büyükşehir Belediyesi’nin otopark yapacağı Atatürk İlkokulu’na karşılık 24 derslikli 2 okul binası yapılacak. Bunun yanında yine Tuzla Mahallesi’ndeki24 derslikli okul binası ile HEM binası da tamamlandı. Yeni bir dinanizm ile birlikte idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizle Adapazarı’nda eğitim seviyemizi yukarı seviyelere çıkarmak için çaba göstereceğiz” dedi.  Müdür Bakırtaş ziyaretin sonunda günün anısına Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin’e özel işlemeli kahve fincan takımı hediye ederek eğitime katkılarımız nedeniyle teşekkür etti.

 

11 Temmuz 2019 , Perşembe Bu haber toplam 631 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU